Akcesoria stolarskie / meblowe > Okucia, siłowniki, szuflady, prowadnice, wyposażenie szafek

Regulacja zawiasów, problem

<< < (2/3) > >>

DyzMeg:

--- Cytat: istolarstwo w 2020-01-02 | 20:05:05 ---Sprawdź, czy oba boki mają pion.
--- Koniec cytatu ---
Tak mają, szafę robiłem i montowałem sam i jestem pewien bo i poziomicę mam dobrą

--- Cytat: Trinux w 2020-01-02 | 20:11:33 ---wiem, że to głupie, ale sprawdź, czy to nie kwestia tego ubrania
--- Koniec cytatu ---
Wewnętrzne półki są cofnięte o 2cm właśnie po to żeby nie było problemu z domykaniem kiedy coś podejdzie, nawet kiedy nic nie ma to dolny lewy róg drzwi prawych delikatnie odstaje, łaty nie przykładałem bo w tej chwili nie mam, ale nawet na oko widać, że drzwi nie są proste i dołem delikatnie robi się łuk do zewnątrz

--- Cytat: fyme w 2020-01-02 | 22:57:16 ---Front może być lekko krzywy a zawiasy bez sprężyny go nie dociągną.
--- Koniec cytatu ---
No właśnie Artur jak pytałem się meblarza u którego zamawiałem fronty to też zasugerował, że takie wysokie fronty mogą się uginać, "ale to sobie na zawiasach wyregulujesz"(jego słowa). Nie jest to może wielki problem i raczej idzie z tym żyć, ale tak mnie to od jakiegoś czasu zastanawiało czy może źle wyregulowane zawiasy nie przyczyniły się do takiego stanu rzeczy?
No a druga myśl to jak zawodowcy regulują szczeliny kiedy jest 5 albo 6 zawiasów na skrzydło? Od czego się zaczyna, jaka jest kolejność regulacji i czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić że jest wszystko ok, oprócz na oko?

Wojtek Ś:
Daj środkowy zawias że sprężyną a zamiast tiponów bluma kup sobie titusa. Jest dużo mocniejszy i bez problemu wypchnie ci front.

DyzMeg:

--- Cytat: Wojtek Ś w 2020-01-03 | 10:04:03 ---Daj środkowy zawias że sprężyną
--- Koniec cytatu ---
Zastanawiam się nad tym zawiasem i mam w piwnicy nawet więc to nie problem żeby go zamontować. Jak znajdę czas na zabawę to tak pewnie zrobię.
Zastanawia mnie jeszcze regulacja tych zawiasów bez sprężyny, bo jak chciałem zmniejszyć odległość skrzydła od korpusu to drzwi się otwierały, magnes ich nie dał rady utrzymać w tip on.
W zwykłych zawiasach zawsze ustawiałem minimalną szczelinę, żeby tylko przy otwieraniu nie ocierało skrzydło o korpus, a z tymi zawiasami jakoś tak jest że fronty muszą być tak na oko o dobre 2 a może 3mm oddalone od korpusu żeby się ładnie domykały środkiem.

Wojtek Ś:
Powiem Ci ze ogólnie im wyższe skrzydło drzwiowe tym zawsze większy z tego kibel. Nie ma co się dziwić że długi materiał może zapracować i ja idąc za radą swojego mentora staram się w takich sytuacjach dawać długie uchwyty krawędziowe. Działają jak ekspander i trzymają całe skrzydło w jednej linii

DyzMeg:

--- Cytat: Wojtek Ś w 2020-01-03 | 10:22:45 ---długie uchwyty krawędziowe
--- Koniec cytatu ---
Co masz na myśli?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej