Akcesoria stolarskie / meblowe > Okucia, siłowniki, szuflady, prowadnice, wyposażenie szafek

Spowalniacz/samozamykacz do drzwi wewnętrznych

(1/2) > >>

oldgringo:
Siemanko. No akcja wygląda następująco. Moja nastoletnia córeczka dosyć często ma focha. A jak go ma, to ze złości lubi p.i.e.p.r.z.n.ą.ć drzwiami, aż futryna się trzęsie. Właśnie kończę komplet 8 nowiutkich dębowych drzwi. No i koniecznie muszę zainstalować jej spowalniacz, a że nie miałem przyjemności z tym urządzeniem, to proszę o jakieś info. Ma być ukryty i niedrogi. Spełniać funkcję spowalniającą, jakby latorośl wpadła w furię. Drzwi są z odwróconą przylgą, zawiasy ukryte. znalazłem coś takiego, ale nigdzie nie ma kompletnej informacji, czy to jest to o co mi chodzi:
https://rawos.pl/samozamykacze-do-drzwi-hafele/920-odbojnik-i-przytrzymywacz-drzwiowy.html
Towarzysze, pomożecie?

VelYoda:
Na polskich stronach hafele tego nie ma, jest na angielskich
Nie ma instrukcji montażu, ale jest wzmianka że jest to wynalazek perko

https://www.hafele.co.uk/en/product/door-closer-concealed-jamb-brass-and-mild-steel-perko/000000b30000ecdc00020023/#SearchParameter=&@QueryTerm=*&Category=WGzAqBtGn34AAAFPKb04lnbm&@P.FF.followSearch=10000&PageNumber=1&OriginalPageSize=12&PageSize=12&Position=12&OrigPos=9140&ProductListSize=86&PDP=true
https://concealeddoorclosers.com/perko-r1-concealed-door-closer/

istolarstwo:
Powiem Ci, ze drzwi z odwróconą przylgą stawiają duży opór „pneumatyczny” nie wiem czy bedxie potrzebny spowalniaczy...


Piotr

oldgringo:

--- Cytat: istolarstwo w 2020-01-16 | 07:15:43 ---Powiem Ci, ze drzwi z odwróconą przylgą stawiają duży opór „pneumatyczny” nie wiem czy bedxie potrzebny spowalniaczy...


Piotr

--- Koniec cytatu ---
Tak, zauważyłem. Zamontowałem jedne drzwi i faktycznie jest opór i to spory. Nic takiego nie występuje w zwykłych drzwiach. Ale wolę dmuchać na zimne.

oldgringo:
Ale zaraz. Obejrzałem to i nie jestem pewien, czy o taki mechanizm mi chodzi. To zamyka drzwi, ale czy tez zapobiega zbyt mocnemu uderzeniu w ościeżnice?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej