Akcesoria stolarskie / meblowe > Okucia, siłowniki, szuflady, prowadnice, wyposażenie szafek

Systemy do kuchni - jaki wybrać?

(1/2) > >>

siekson:
Hej, czy możecie mi doradzić jaki osprzęt do kuchni wybrać. Chcę dać kuchnię do zrobienia i różni wykonawcy proponują mi różne osprzęty. Z tego co wiem chyba najlepszy jest Blum. Mam też możliwość wstawienia GTV lub Rejs (jakaś polska firma) różnica w cenie dla mojej kuchni to około 5 000 zł w przypadku wyboru droższego Bluma. Czy warto pójść w tańsze alternatywy i ewentualnie jakie? Zależy mi na tym żebym po pół roku nie miał połowy drzwiczek krzywych lub niedomykających się.

istolarstwo:
Nie oszczędzaj na okuciach. Blum i peka


Piotr.

szmar:

--- Cytat: siekson w 2021-05-21 | 11:09:07 ---czy możecie mi doradzić jaki osprzęt do kuchni wybrać
--- Koniec cytatu ---
Możemy   tak jak powyżej ,zawiasy też BLUM.

pinkpixel:
Fronty do naszej kuchni robiłem sam i na zawiasach severol - czy jakoś tak, mija rok i nic się nie wydarzyło, oznak złego brak, a fronty dosyć ciężkie i grube (niż zwykła płyta 18mm), tylko w narożniku musiałem się wspomóc blumem za poradą Piotra, bo nie było takiego zawiasu z tych co kupiłem.

A prowadnice, hmm twój wybór, ja po różnych wcześniejszych doświadczeniach na własną odpowiedzialność zleciłem założenie zwykłych rolkowych, kuchnia ma już 8 lat, szuflady chodzą, nieżonka zadbała o ich obciążenie. Nie mają samodomyku, nie mają cichego domyku, tzn mają ... w naszych ręcach.

Jedni widzą sens montowania drogich okuć z bajerami, my stwierdziliśmy że są ciekawsze cele na spożytkowanie środków, a kuchnie pewnie za jakiś czas i tak nam przyjdzie ochota zmienić, przearanżować, odświerzyć bo inaczej nuda do usranej śmierci :)

szmar:
Szkoda że nie napisane jakie są wymagania ( np: czy szuflady mają być otwierane kolanem) , ilość i wielkość szuflad , ile podnośników , ile zawiasów ile innego osprzętu.
Z ceny zejść można. Moim zdaniem  lepiej kupić zawiasy Bluma najprostszy Blum Clip kosztował  tylko o 1,5 zł drożej od zwykłego innej firmy ,prowadnik prosty jest też trochę droższy. Podnośniki do klap też Blum.
Szuflady systemowe i prowadnice tu jest gorzej bo jakiś prosty AMIX/GTV/Sevrol  kosztuje ok 100 - 120 zł , Blum od 250-500 zł, Hafele Matrix nie wiem
Jeżeli szuflada powyżej 600 mm szerokości to niestety lepszy (poprawnie działający)  będzie Blum. 
Oczywiście też ważne jest czy chcemy mieć ścianki/boki szuflad  i odpowiednio wysokie ( bo bez relingów ) i proste  .Relingi to koszt od 30 zł. Boki/ścianki proste i cienkie to wersja Bluma  jest znacznie droższa. 
 Można szukać też Hettich Avantech You wyglądają dobrze ale ceny nie znam , wg parametrów dorównują Legrabox Bluma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej