Akcesoria stolarskie / meblowe > Okucia, siłowniki, szuflady, prowadnice, wyposażenie szafek

Szafa z wióra po sufit, 3 czy 4 skrzydła? Jakie okucia?

(1/14) > >>

mefjuu:
Dawno nie robiłem w wiórze, ale w końcu trzeba ogarnąć miejsce dla piętrzących się ubrań, więc zabieram się za projektowanie szafy.
Szafa będzie z wióra, wysoka aż po sufit (2,6m), na cokole (krzywa podłoga, więc nóżki regulowane muszą być).
Nie wiem jeszcze na jaką szerokość... Pytanie jakie maksymalnie szerokie drzwi robić? Dla wygody lepiej więcej wąskich zrobić czy np. 3 szersze skrzydła? (każde dodatkowe skrzydło to oczywiście koszty prowadników i profili brzegowych...)

Teraz kwestia systemu (drzwi będą z płyty 18mm, lustra naklejane, ale raczej na części płyty tylko). Stolarze polecają Lagunę Omega. Komplet za jedno skrzydło kosztuje 68 zł... Laguna ma też w ofercie inne systemy, np Fast 25, Fast 50, które są znacznie tańsze. Fast 50 kosztuje 64 zł komplet na TRZY skrzydła. Ktoś ma rozeznanie, co wybrać?

Andriu:
ja robie na ramie  i  stosuje  rączki laguna  rama  brash  z  wsuwaną szczotką,  wydaje mi się że  przy dużych  i wysokich   najlepiej  utrzymują  prostość drzwi.  żeby trochę przyoszczędzić to  daję zwykłe wózki łożyskowane zamiast  profila dolnego

Andriu:
 stosuje tor dolny gama  http://skleplaguna.pl/multiomega/108-tor-dolny-gama-inox.html
wózek dolny http://skleplaguna.pl/delta/597-okucie-dolne-omega.html

Wojtek Ś:
Ja też polecam lagune choć teraz gtv ma swoją linie do szaf i jest tańszy. Spr ceny sevrol-a bo robi naprawdę dobre okucia więc też możesz trochę zaoszczędzić. Jeżeli chodzi o ilość drzwi to już chyba kwestia tylko i wyłącznie ciężaru skrzydła no i wnętrza samej szafy. Musisz powiedzieć jaka będzie jej szerokość i czy planujesz jakieś kosze z siatki czy szuflady bo wtedy musisz albo podzielić sensownie szafę żeby się wszystko dobrze wysuwalo albo robić osobna skrzynie - korpus na szuflady.

Specu:
Laguna drastycznie zaczęła ciąć koszty co niestety mocno wpłynęło na jakość profili.
Brałbym sevrola.
A jeśli jednak pójdziesz w Lagune to zapomnij o fastach jak nie chcesz się denerwować. Okucia Slim'y( jeśli bez ramiaków) i górne metalowe łożyskowane.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej