Wiedza teoretyczna > Oprogramowanie

Fusion 360 - kilka pytań

(1/3) > >>

KolA:
Robię przesiadkę ze SketchUp na Fusion 360. Nawyki że SketchUp nie pomagają więc mam kilka pytań coby przyspieszyć/ułatwić pracę (a raczej naukę).
Po kolei:
1. Mam kilka body np dwie ścianki. Dokładam element pomiędzy nimi i łączy mi te 3 elementy w jedno body. Jeśli chce by było nadal w 3 to muszę tworzyć z tego oddzielne komponenty czy jak to inaczej zorganizować?
2. Czy mając widok body (kompletnie zaprojektowaną rzecz) jestem w stanie nanieść wymiarowanie? Z tego co mi się udało to tylko do sketch'ów udało mi się dodać wymiarowanie.
3. Importując kształt z SVG mogę od razu zrobić resize? Na chwilę obecną doszedłem do tego, że trzeba z tego zrobić body i dopiero można skalować ale nie mogę podać wymiarów wysokości i szerokości?

C.D.N.

Sebastian.P:
Hej, postaram się troszkę pomóc:
Ad.1. Wszystko w osobnych komponentach od razu.
Ad.2. Prawda, albo nie znam jeszcze takiej funkcji.

Sebastian.P:
Ad.3.

krzysiek:
Więc Kola co do Twoich pytań :
Ad1. W momencie kiedy tworzysz bryłę-body ze szkicu opcją np. Extrude na dole w oknie definiującym parametry tej funkcji masz możliwość wyboru czy będzie to razem jedna bryła opcja join czy ta konkretnie wyciągana będzie bryłą osobną - wybierasz new body czy nowo tworzona bryła wytnie sobą kształt w już istniejącej - opcja cut. Fusion jest dobry pod tym względem ,że można przeprowadzać operacje boolowskie na bryłach
Ad2. Wymiarowanie jest związane z tworzeniem szkiców w szkicowniku , te wymiary ,które tam umieścisz będą widoczne. Mogą być widoczne w dwojaki sposób albo w szkicowniku, albo w rysunku ( opcja drawing )
Jeżeli szkicownik jest zamknięty wymiary można sprawdzić ale tylko chwilowo poprzez inspekcję modelu.
Ad3. Raczej unikaj importowania grafiki wektorowej , lepiej to przekonwertować na jpg. Otwierając szkicownik na takim tle - canvas - możesz sprawdzić gdzie jesteś z rozmiarami.
I generalna uwaga : jeżeli zarejestrowałeś się jako Enthusiast i masz konto w Autodesk możesz bez ograniczeń korzystać z ogromnego zbioru tutoriali i z szczegółowego działu Help.
Ten Tutorial na YT wrzucony przez Sebastiana jest dobry ale lepiej jest skorzystać z Help-u tam jest to wyjaśnione krok-po-kroku.
 

KolA:
Oooo panie Krzysiu! Dzięki za wyłożenie jak krowie na granicy :)
Niebawem przetestuję teorię w praktyce :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej