Wiedza teoretyczna > Oprogramowanie

Konwersja zdjęcia w obraz , czyli jak zrobić to na wyrzynarce i nie tylko

(1/2) > >>

M.ChObi:
Tak jak w temacie i nie tylko .

Jako stary wyjadacz prac z wyrzynarką ( to już 2 tygodnie z nią pracuje :D ) większość inspiracji czerpie z Pinterest ( czytaj drukuje i wycinam :D )

Do większych prac skaluje zdjęcia przy użyciu POSTERIZA

Ale chciałbym zrobić kilka portretów ze zdjęć i jak na razie ( Ex Teściu Merry potwierdzi , ale nie pokaże bo RODO ) nie wychodzi mi to dobrze . Czytaj wychodzą potworki  ;) , dosłownie ;(

I teraz tak można fotkę przerobić w


Inkscape

albo


GIMP

https://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-szkic-ze-zdjecia-w-gimpieAle nie do końca mi to super wychodzi , tj nie wychodzi za dobrze , czytaj wychodzą potworki


Wiem że trzeba pomęczyć projekt itp ale czy ktoś może dopowiedzieć , pokazać jak robi u siebie .I fajnie by było by pokazać inne ( darmowe najlepiej :D ) programy przydatne do pracy z wyrzynarką  .

KolA:
Łooo panie to chyba się tak do końca nie da..
Bardzo dużo zależy od złożoności zdjęcia, kontrastów, mimiki i pewnie wielu innych. Ja też próbowałem ale dochodzę do wniosku, że bez dorysowania pewnych szczegółów z palucha to i tak się nie obejdzie. Kolega @kreatywny_garaż chyba może potwierdzić.
To co znalazłeś jeśli chodzi o narzędzia jest raczej wystarczająca, reszta to praktyka i talent w dopracowaniu czego mi osobiście brakuje dlatego też żadnego portretu godnego ujrzeć światło dzienne nie pokazałem :D

M.ChObi:

--- Cytat: KolA w 2019-10-29 | 10:59:04 ---i talent
--- Koniec cytatu ---


i po co ten pocisk w moim kierunku :D


Ale nadal jak by ktoś miał ciekawą technikę czy jakiś myk z chęcią splagiatuję u siebie

nickczemnick:
Spróbuj małym prostym programem - Photoscape.
Odpalasz,wczytujesz fotke,z menu "jasność,kolor" wybierasz "próg" i jedziesz suwaczkiem w prawo albo w lewo,na podglądzie widzisz co sie dzieje i jak w którejś pozycji suwaka efekt jest cie zadowala to wciskasz ok.Można jeszcze zamienić czarny z białym.Ot i cała historyja :)

pinkpixel:
M.Chobi: wypróbuj usługi online takie jak:
https://www.photo-kako.com
https://vectormagic.com/

Dla lepszego efektu takiej wektoryzacji, możesz pobawić się w jakimś edytorze zdjęć, kontrastem, poziomami a jeśli ma opcję posteryzacji to jeszcze lepiej, zamiast typowego mono (b/w) możesz spróbować 3 lub więcej kolorów.
Jak przekonwertujesz na wektor takie 3 lub więcej kolorowe zdjęcie, później w inkscape możesz usunąć wypełnienie pozostawiając obrys do wydruku, możliwości wiele :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej