Program do optymalizacji cięcia z odcinka.

Zaczęty przez Choros_m, 2021-02-21 | 00:40:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Choros_m

Czy istnieje program lub jakiś kalkulator który wyliczy mi ilość odcinków by była najmniejsza strata. Chce zamówić dużo odcinków z drewna konstrukcyjnego i są dostępne długości 2 lub 3 metrowe. Te kawałki muszę pociąć na duża ilość różnych odcinków. Chciałbym maksymalnie wykorzystać te kawałki bez dużej straty. Dla przykładu mam 4 odc. dł. 756mm, 4 odc. dl. 402, 4 odc. dł. 118, 2 odc. dł 608, 4 odc. dł 638.

Szypki

#1
Robisz sobie listę elementów jakich potrzebujesz. Wymiary wpisujesz od najdłuższych do najkrótszych. Cięcie zaczynasz od najdłuższych elementów, a kończysz na najkrótszych. Ale jak zostaje jakiś odpad który nie wystarczy akurat na ten wymiar który właśnie tniesz, to na bieżąco szukasz takiego który lub które będą pasowały długością do odpadu. I wykreślasz je z listy elementów do ucięcia. Nie odkładaj ich na później bo się pogubisz.

KolA

Program do rozkroju np darmowy maxcut i jako płytę definiujesz kantówkę a jako formatki twoje belki.

MarcinEVP

Dorzucę do listy zestawienie różnych programów do rozkroju, szukałem alternatywy dla cutmastera i dostałem taki wynik https://www.topbestalternatives.com/smartcut.pro/
Pierwszy z listy cutlist optimizer prosty i fajny, 5 obliczeń dziennie darmowe, działa przez przeglądarkę i jest apka na androida.