Wiedza teoretyczna > Oprogramowanie

Sketchup vs meblarstwo usługowe

<< < (2/16) > >>

fyme:

--- Cytat: zamator w 2018-05-30 | 22:39:01 --- listy elementów czy też rozkroku płyty. Pewnie można to ogarnąć jakimiś dodatkami.
--- Koniec cytatu ---
dodatek cutlist ;)

Kris:
No właśnie:
"Sketchup Make" - darmowy, dostępny do 2017r., miał możliwość instalacji dodatkowych wtyczek np. dodających funkcje generowania listy elementów i wiele innych (wszystkie rozszerzenia rbz). Można pobrać z różnych serwerów. Na oficjalnej stronie https://www.sketchup.com/download/make jest komunikat"Let's get to know each other" ;) Niech ktoś pobierze, zainstaluje i wypróbuje czy wersja Make działa. Ja nie mogę, bo pracuję na wersji Pro i nie chcę ryzykować, że instalacja Make namiesza mi coś w systemie.
"Sketchup Free" - nowy twór dostępny od 2018r. Działa w przeglądarce, nie ma potrzeby instalacji programu ale jest też ograniczona funkcjonalność.

Jest też "Sketchup Shop" - dodane kilka ważnych funkcji do wersji Make ale dalej bez możliwości instalacji zewnętrznych wtyczek/rozszerzeń. Wersja płatna z abonamentem rocznym 119USD na rok.

W skrócie można powiedzieć, że Sketchup Make był pełnowartościowym Sketchupem ale z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Natomiast wprowadzone od tego roku wersje "Free" i "Shop" zostały bardzo mocno okrojone z ważnych funkcji. To taki minus ale nie dziwię się, że tak się stało. Program wygląda zabawnie po instalacji ale jest to pro narzędzie o dużych możliwościach. Oczywiście z powodu $ ograniczyli funkcjonalność darmowych wersji.
Zawsze człowieka ogarnia lekki wku** jak mu się coś zabiera ale z drugiej strony uważam, że warto zapłacić za wersję pro jak ktoś traktuje meble i ogólnie projektowanie zarobkowo. To co jest rzadko spotykane w innym oprogramowaniu to uniwersalność i swoboda dostosowania softu do własnych potrzeb.

KolA:
Tutki zawsze mile widziane!
SketchUp Make 2017 jest ciągle do pobrania i do zabawy czy nawet stolarskich zastosowań jeszcze długo będzie wystarczający.

zamator:

--- Cytat: fyme w 2018-05-30 | 22:46:03 ---Cytat: zamator w Dzisiaj o 22:39:01
listy elementów czy też rozkroku płyty. Pewnie można to ogarnąć jakimiś dodatkami.
dodatek cutlist
--- Koniec cytatu ---

cutlist mam :)

ale nie mogę trafić na coś bo mi projekt na składowe rozłoży - jakie mam komponenty, ile sztuk, etc...
zacząłem kiedyś coś sam w rabim pisać, ale czasu nie ma... :(

Kris:
zamator - to w takim razie pierwszy tutek będzie dla Ciebie. Tylko chwila cierpliwości bo się jakoś ostatnio na zakrętach nie wyrabiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej