Wiedza teoretyczna > Oprogramowanie

Sketchup vs meblarstwo usługowe

(1/16) > >>

Kris:
Używa ktoś? :)
Wiadomo, że w produkcji mebli dominuje profesjonalne oprogramowanie parametryczne ale gdy nie jesteśmy producentem i nie mamy hali z cnc za miliony ojro to Sketchup jest w usługach narzędziem wystarczającym (wg mnie). W sieci jest dużo filmików instruktażowych. Sam z nich korzystałem ale z czasem, jak coraz bardziej zagłębiałem się w program to widziałem ile błędów i złych nawyków jest w tych materiałach. Gwiazdą jutuba nie jestem czyli pewnie filmików nie bedzie :P ale mógłbym napisać co nieco. Np.: jak stworzyć i szybko modyfikować szafki wpisując z klawiatury wymiary, jak przyspieszyć pracę w programie, zrobić rozkrój, wygenerować zestawienia dla hurtowni z informacją o oklejanych obrzeżach, nawiertach pod zawiasy, hurtem zmienić dekor we wszystkich szafkach, uchwyty itp.
Ważna sprawa jest taka, że podstawowy Sketchup pozwala niestety na niewiele. Siłą tego programu są wtyczki (bezpłatne). Sketchup zawsze miał wersję pro i darmową. W obu była możliwość instalacji wtyczek (darmowych). Niestety od tego roku darmowa wersja Sketchupa to "Sketchup Free" uruchamiany po rejestracji w przeglądarce. Nie ma możliwości, żeby zainstalować w nim wtyczki (czyli lipa). To co bym pisał dotyczyłoby wersji Pro (za hajs) i Make (darmowej, dostępnej do roku 2017 ale da się pobrać, nie testowałem tych wtyczek na Make ale zakładam, że będzie działało).
Dajcie znać czy interesują Was tutoriale, jak sprawnie ogarnąć ten program. Nie obiecuję, że w tydzień wyprodukuję encyklopedię bo czasu brak ale systematycznie bym coś dorzucał. Piszcie też jak macie pytania z kategorii "jak to ogarnąć".

bartsmetkowski:
podasz link do tego przegladarkowego sketch up?

Jakacor:
No jasne ze interesuja:)

Kris:
tu jest link do sketchup free:
https://www.sketchup.com/products/sketchup-free
wymagana rejestracja, żeby korzystać

zamator:
Jako amator, brakuje mi w wersji free raportów z tego co sobie poskładałem - np listy elementów czy też rozkroku płyty. Pewnie można to ogarnąć jakimiś dodatkami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej