Narzędzia elektryczne mobilne > Osprzęt

Adapter udarowy 1/2" -> 1/4"

(1/1)

orb:
Czy macie jakieś sprawdzone adaptery w normalnej cenie do kluczy udarowych 1/2", żeby można było zamontować bity 1/4"? Mam coś zbliżonego do tego KingTony, tyle, że w zestawie z kluczem Yato, ale trochę brakuje temu do centryczności mimo, że luzów za bardzo nie ma.
Filmik o Dewalt-cie DT7508 też pokazuje, że ma toto spory luz, chociaż zastanawiam się nad nim.
Jest jeszcze Hitachi, ale nie znalazłem o nim opinii. Budowa prosta, być może dzięki temu bardziej precyzyjnie wykonana. 1/4" ma zatrzask na kulkę.
Oczywiście znajdzie się też Milwaukee, ale popłynęli trochę z ceną.
Pytam z ciekawości, cenowo nie jest to drogie, ale nie chce płacić za coś, co odbiorę od kuriera i rzucę w kąt, bo będzie do du*y. Tak, wiem, udar - luz jakiś musi być.

Artkor:
Dewalta ze zdjęcia używamy przy więźbach, daje radę a lekko nie ma bo kręci głównie 8x280.
Jedna uwaga, nie włożysz do niego krótkiego bita bezpośrednio bo wpadnie, tylko przez przedłużkę.

Wojtek Ś:
Ja mam tego z Milwaukee kupowałem na alledrogo. Sprawdza się. Cena to od niedawna taka chyba bo ja za niego płaciłem 40 zl

orb:
Wewnętrzny głos cebulaka podpowiada, że obecna cena za miłoki, to się w ogóle nie dodaje. Dewalt - dzięki za opinię Artkor. Pewnie wezmę go i hitachi na próbę.

//

Wziąłem hitachi (hikoki), z kulką (751874) i na magnes (751875). Jedne obracają się bardziej centrycznie, inne nie, kwestia danej sztuki i luzu na uchwycie 1/2"; na pewno nie wygląda to gorzej niż na filmie adapteru dewalta. W magnetycznym lepiej siedzą krótkie bity, z kulką - długie, chociaż na upartego można wcisnąć i krótkie (jak widać na zdjęciu), jednak trzeba później je wypychać z drugiej strony. Drogie to nie jest, 12 zł/sztuka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej