Makita SP6000, system łączników szyn

Zaczęty przez orb, 2019-06-23 | 22:43:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

orb

Pytanie kieruję do posiadaczy SP6000 i szyn/łączników. Maszynkę widziałem, szyny też, ale nie miałem okazji sprawdzić łączników. Jak to się sprawuje w makicie po połączeniu dwóch szyn dwoma łącznikami? Czy szyny trzymają jedną linię i połączenie jest dosyć sztywne?

Do tej pory miałem zagłębiarkę marketową z jednym łącznikiem i tam szyny nie trzymały linii, a sztywność była jak du*a.

M.ChObi

Ogólne to tak trzyma , jak dobrze skręcisz , ale ja zawsze dawałem poziomicę z tyłu przy skręcaniu coby mnieć 100 % pewności bo mimo wszystko sie gibie i tee 0,03 mm ba 1.5 m długości może wyjść bokiem . Zawsze ( niekoniecznie dla portfela ) lepiej mieć ( a ja nie mam ;(  ) osobno 1.4 i 3 m szyny
Nie jestem jak Fyme , ja nie spamuję , piszę tylko małowartościowe posty w znacznych ilościach .

orb

#2
A łapałeś na dwa łączniki?

Myślałem nad 1.9 + 1 m lub 1.5 + 1 m, ale wspominasz 1.5 + 3 m i to może być najlepsza opcja. Chociaż nie wiem jak z transportem 3 m szyny, czy przeżyje delikatne podejście kurierów.

fyme

3 metrową to zamów w jakimś lokalnym sklepie, niech ściągną do siebie a ty sobie u nich odbierzesz :)

orb

Tak pomyslałem, ale kiedyś za głupią wyrzynarkę +100 zł więcej chcieli. Zobaczy się.

bartsmetkowski


orb

#6
E tam, du*a. Za szynę 3m chcą coś koło 700 zł. I tu pojawia się dylemat, bo najlepiej jak dla mnie to żeby kosztowała stówkę.

Ile jest łączników szyn w pojedynczym zestawie od makity? Jeden? Dwa?


orb

Nie mogłem się zdecydować, więc wziąłem 1, 1.5 i 1.9 m. Coś z tego wymodzę po złożeniu, żeby miało odpowiednią długość, także pod frezarkę.

Łączników faktycznie jest 2 sztuki + 2 blaszki, żeby robaczki nie ryły szyny.

Odnośnie samej zagłębiarki (data produkcji kwiecień 2019), rzuciło mi się w oczy, że korpus nie jest z jednolitego tworzywa, ma inne odcienie (rączka gładka - PC, obudowa silnika chropowata - PC-GF15). Otworzyłem systainer i pomyślałem, że znowu kur*a mać dostałem egzemplarz z Chin lub Rumunii, bo jakiś ciapaty. Ale na nalepce jest UK.


fyme

Gratki, niech służy długo i dzielnie :)

wojo72

Ja ostatni nabyłem mimośrodówkę makita  i tam  na etykiecie dumne made in romania, na szlifierce katowej też, a na frezarce made in japan, pilarki chyba wszystkie bo te tańsze też made in england. U mnie coś ostanio wszystko co kupię to ze znaczkiem makita, jakieś zboczenie jak u festoolowców czy cóś,

orb

Działałem trochę mimośrodówką makity, tyle, że czerwoną i to naprawdę fajny sprzęt. Do makity mt (dawny maktec) jestem wszak średnio przekonany, bo trafiłem na bubel z wiertarką, a i pile szablastej można zarzucić niedoróbki.

Co do zagłębiarki, tu zadecydowała dostępność części, dodatkowe akcesoria (prowadnica do frezarki, przymiar kąta, ściski) i oczywiście różne rozmiary szyn - to główne kryterium. Poza tym oglądałem ją wcześniej na żywo, egzemplarz, który trochę popracował i to nie tylko w drewnie, ale także w płytach z prasowanej wełny mineralnej (kto to ciął, wie jak bez odciągu pyli i jak ten pył działa na mechanizmy).

Draole

Orb jak Ci się spisuje ta zagłebiarka makity?? Słyszałem pare złych opini i sam nie wiem. Zastanawiam się nad Dewalt. Makite raczej dorzuciłem. Wypowiesz się?? Chcę kupić frezarke makita rt0700cx2j i dlatego to mi spokoju nie daje

fyme

Miałem ten sam rebus. Mając frezarke makity chciałem zagłębiarkę makity. Ale po lekturze forum jednak wziąłem dw. W makicie nie pasowało mi ustawianie zagłębienia bo trzeba odejmować grubość szyny i to że przy cięciu pod kątem zacina gumę. Tak przynajmniej twierdzili użytkownicy makity. A że trafiła się okazja na używanego dw to długo się nie zastanawiałem.

Draole

No właśnie ja też mam okazje kupić w dobrej cenie Dewalta i chyba tak zostanie. Fyme jakie wady Dewalta??