Narzędzia elektryczne mobilne > Osprzęt

Wybór tarczy uniwersalnej Globus

(1/2) > >>

drapihrust:
Witam
Kompletujac sprzęt dołączyłem do grona żółtych posiadaczy piły stołowej dwe7492. Jak kogoś to interesuje to wybór padł że względu na opinie użytkowników z różnych stron świata. Głównie ze względu na stabilność przykladnicy i powtarzalność cięć oraz mobilność z uwagi  braku miejsca na pile formatowa. Tyle słowem wstępu
Do rzeczy. Z uwagi na oryginalną piłę 24z będę ją narazie używał do głównego rozkroju. Chce się wyposażyć w jeszcze 2 piły ( jedną bardziej uniwersalną i drugą do cięcia końcowego/ precyzyjnego poprzecznego ok 70-80z)
Wybór padł na piły Globusa ( dobre recenzje, Polska firma  :) , ale tak pomyślałem wymiarami zbliżona najbardziej do oryginalnej piły tj. 30x3.2/ 2.0 - ten ost. Parametr)
Są 2 piły o zbliżonych parametrach jeśli chodzi o te z przedziału "uniwersalnych" : obie z zębem naprzemiennym widia , charakterystyka zęba taka sama ( chyba 10" jeśli dobrze patrzę)
Piła HM 250x30x3,2/2,0/54z do poprzecznego GLOBUS
GLOBUS PIŁA ZE SPIEKAMI 250x30x3,2/2,0 42Z POPRZEK
Prosiłbym o podpowiedz która będzie bardziej uniwersalna, zamierzam pracować z drewnem głównie suchym(sosna, dąb, olcha, czasem mokrym i sklejka. Płyta meblowa nie jest w ogóle moim zainteresowaniu.
Pracuję hobbistycznie,  wykonuję elementy czy meble dla własnego domu.
Obecnie mam kilka projektów ze sklejki 18 na meble dla dzieci, do tej pory  zamawialem formatki gotowe i skladalem je w całość  u siebie i to przede wszystkim chce zmienić.

Która pila będzie bardziej uniwersalna ,  taka na codzień,  przypomnę że w planach jest jeszcze jedną pila z większą ilością zębów.
Edit... proszę o pomoc i konstruktywną podpowiedź doświadczonych forumowiczów... Z góry dziękuję   ;)

ozi:
Do ciecia poprzecznego wybrałbym tarcze z 60 zębami (lub więcej), 54 też się sprawdzi  ale im drewno będzie twardsze tym lepiej będzie widać przewagę 60+

drapihrust:
Ok
Może jeszcze tak. Do precyzyjnego cięcia jeśli będę już robił np. klejonki mam zamiar sprawić sobie kolejna piłę tak jak piszesz 60 plus. Obecnie czekam na pojawienie się na rynku odpowiednich strugarek, więc tego robił nie będę.
Chodziło mi o to co będzie lepszym wyborem pomiędzy tymi dwiema. Chodzi mi o wybór do użytkowania sporadycznie na codzień. Skłaniam się ku 54 w myśl taką że next pila dla dewalt to 48z więc to niewiele mnie niż 54z Globusa. Kwestia inna to czy wzdłuż nie będzie mi palić materiału... ilości jakie będą to jednostkowe A nie przemysłowe A jeśli planuje podlubac w sklejce to ta jakość cięcia powinna być lepsza niż 42z ...

ozi:
jak dobrze poprowadzisz to i 80Z nie musi palić materiału, kup na początek 54 i będzie ok 

drapihrust:
Tak zrobię... dzięki za upewnienie w decyzji... pzdr.  Idę na zakupy  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej