Doprowadzenie powietrza z garażu do domu

Zaczęty przez przemek.drzymala, 2023-05-27 | 07:47:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

przemek.drzymala

Chce mieć w domu sprężone powietrze powiedzmy w biurze żeby przedmuchać komputer itd. W kuchni z jakiś zakamarow.. I teraz mam sprowadzone rurka pex do piwnicy i opcja jeden zamontować cichy kompresor w piwnicy który będę włącza jak będę potrzebował ewentualnie druga opcja przeciągnąć z piwnicy do budynku gospodarczego pod ziemią jakiś przewód bo w gospodarczym i na podwórku będę i tak potrzebował powietrza... Tylko czym to ewentualnie przeciągnąć rura rura pe wytrzyma ciśnie ie ok 10bar?

szmar

Jest jeszcze trzecie wyjście , kupić kompresor 6 l Stanley ok.600 zł i nosić go wszędzie gdzie potrzebne dmuchanie, a dmuchnie  jest tak samo głośne jak kompresor

jpytCytat: przemek.drzymala w 2023-05-27 | 07:47:15
. Tylko czym to ewentualnie przeciągnąć rura rura pe wytrzyma ciśnie ie ok 10bar?

Ja mam m warsztaty w budynku gospodarczym (garaż+warsztat+stodoła+hydrofornia) i w całym mam pociągnięte około 30m instalacji pneumatycznej. Instalacja jest ze zgrzewanej PE. Tak samo dobrze sprawdzi się również PEX.  W instalacji utrzymuje 7 bar, kompresor jest 10-cio barowy.

Natomiast do potrzeb, o których mówisz zdecydowanie kupił bym do domu, osoby, mały, bezolejowy kompresor.

AC


Jakacor

Jak okazjonalnie to jest jeszcze powietrze w sprayu.

VelYoda

haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.

Qiub

wytrzymie pex
spokojnie na skrecanych laczach albo prasowanych
duzo lakiernikow samochodowych tak ma

przemek.drzymala

Pex to wiem że wytrzyma bo też w warsztacie mam w pex zrobiona instalacje. Myślę tylko czym doprowadzić ew z bud gospodarczego do domu ok 20m puszczone w ziemi bo i tak będę musiał kopać na prąd

Qiub

arota niebieskiego
w niego osobno pexa a osobno 5x4mm w gumie na lince, no chyba ze masz wieksze potrzeby

pex20mm max, prundy albo ziemniaka albo gumolita, gumolit lepiej sie pizga.

do ciagniecia jednego i drugiego kup se na hurtowni pol litra srodka poslizgowego to zobaczysz jak ladnie idzie. nie pieniadz a zaje**sta wygoda.

no kompresor od strony domu daj sobie skraplacz zaraz na wyjsciu to ci w zimie nic sie nie bedzie je**lo

przemek.drzymala

Właśnie rozważam pexa w arocie ale z drugiej strony będę też ciągnąć wodę to już wiadomo zwykła rura pe (taka niebieska) i się zastanawiam właśnie czy i do powietrza się nie nadała niby mają 10bar wytrzymałości ale te złączki plastikowe do mnie nie przemawiają..

Qiub