Inne tematy > Ostrzenie narzędzi...

Czym wypłaszczyć kamień wodny?

(1/7) > >>

orb:
Na wstępie wspomnę, że nie należę do purystów w temacie ostrzenia. Nie zamierzam też wydawać za dużo kasy na osprzęt, do paru dłut/noży strugów. Dlaczego? Bo nie. ;D

A teraz do rzeczy.

Upatrzyłem sobie taki boski kamień. Pomyślałem, że można by go wypłaszczyć jakąś większą osełką diamentową, ale czytałem o niej opinie na zagranicznym sklepie, że to niestety nalepa z posypką, naklejona dodatkowo na niezbyt prostej blaszce. W zasadzie miałem wziąć do ostrzenia toto, ale odpuszczam.

I tak sobie myślę, czy ten kamień z grubszym ziarnem nadawałby się do wyrównania Kinga 1000/6000, tzn. 250 -> 1000, 1000 -> 6000?


Strużyn:
Ja wypłaszczam dużą osełką diamentową DMT Coarse. Jest chyba coś typu Extra Coarse .... pewnie działałoby jeszcze lepiej. Wypłaszczałem pod bieżącą wodą... nic się nie zalepiało. Słyszałem, ze ktoś wypłaszczał  siatkami do tarcia gładzi gipsowej.

orb:

--- Cytat: Strużyn w 2019-03-08 | 22:10:41 ---Słyszałem, ze ktoś wypłaszczał  siatkami do tarcia gładzi gipsowej.
--- Koniec cytatu ---

Ano właśnie, tu znalazłem też jakąś kratkę/siatkę do planowania kamieni. Korzystał ktoś z niej?

VelYoda:
Flattening stone
https://www.amazon.com/Norton-Flattening-Produces-Extremely-Waterstones/dp/B00067ZSJ0

Może jakiś extra hard granit panacinany diaxem.

Mery:
też się zastanawiał nad tą kratką ale wszyscy odradzali i poszedłem tą samą ścieżko co Strużyn czyli w osełką diamentową DMT Coarse, wiem ze tania nie jest ale starczy na lata a przy okazji będzie na czym wyprowadzać uszczerbione dłuto bo na tym kingu pół życia musiałbym takie wyprowadzać

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej