Narzędzia ręczne > Pilniki / Tarniki

Stary pilnik

(1/1)

krit6:
W piątek pojechałem na Rynek Narutowicza, popularne targowisko w Częstochowie w celu zakupienia "dawcy" na nóż do narzynki. Spośród starych przedmiotów udało mi się zakupić trzy pilniki, jeden trójkątny-nówka (nie śmigana), drugi większy trójkątny, zardzewiały trochę i sfatygowany, oraz kwadratowy, wszystkie bez rączek. Nie miałem okularów, więc nie przyglądałem im się bacznie, dopiero po obejrzeniu w domu zauważyłem, że pilnik kwadratowy to stary eksportowy pilnik Befany, który odrobił swoje jako pilnik, a gdy mu się złamał trzpień do obsady poszedł pracować jako punktak. To on miał się stać materiałem na nóż, jednak postanowiłem go zachować. Będzie pracował jako pilnik i punktak, tak jak został do tego przystosowany.

eso:
Ładny zakup :)

krit6:
Postanowiłem trochę odrdzewić temat, bo trafiła mi się na Gumtree stara zardzewiała skrzynka narzędziowa. Były tam same rupiecie i nikt jej nie chciał, zaryzykowałem.  Pośród jej zawartości było kilka pilników, które pomimo rdzy okazały się całkiem dobrym nabytkiem.
W sobotę zacząłem ich renowację. Teraz są już do czegoś podobne i czekają na dwa nowe, które za sprawą forum ostatnio nabyłem. Będę je teraz porównywał, bo mam kilka pił do odnowienia, o czym już wiecie.


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej