Narzędzia ręczne > Piły ręczne

Narżnica

(1/1)

Grzegorz_j90:
Witam. Chciałem się pochwalić i poradzić. Otóż za pośrednictwem OLXa droga kupna nabyłem w cenie 40 PLN widoczną poniżej narżnicę. Dziś zabrałem się za jej lekkie odświeżenie. Wyczysciłem bukowy korpus wodą z mydłem, a później przeszlifowałem papierem 220. Brzeszczot wypolerowałem pastą polerską. Pytanie mam odnośnie śrub i motylków z ogranicznika głębokości. Czym i jak jest odnowić żeby znów ładnie wyglądały? I drugie pytanie czym i jak najlepiej naostrzysz piłę bo niestety brzeszczot jest tępy.

Rafikus:
Do odrdzewiania, czyszczenia i polerowania niewielkich części metalowych używam różnych krążków do polerowania dla szlifierek Proxxon. To taka jakby guma z cząsteczkami szlifującymi, nie te twarde krążki z kamienia. Jeżeli odrzdzewiam coć w płynie, to po takiej kąpieli tymi krążkami usyskuję prawie wypolerowaną powierzchnię. Lubię ten materiał, bo nie jest taki agresywny jak papier ścierny i mniej niszczy powierzchnię niż szczotka druciana.

Niedawno używałem takie krążki przy czyszczeniu włącznika starej szlifierki. Śrubki dałem nowe, ale reszta była czyszczona i polerowana.

Grzegorz_j90:

--- Cytat: Rafikus w 2021-01-01 | 13:56:16 ---Do odrdzewiania, czyszczenia i polerowania niewielkich części metalowych używam różnych krążków do polerowania dla szlifierek Proxxon. To taka jakby guma z cząsteczkami szlifującymi, nie te twarde krążki z kamienia. Jeżeli odrzdzewiam coć w płynie, to po takiej kąpieli tymi krążkami usyskuję prawie wypolerowaną powierzchnię. Lubię ten materiał, bo nie jest taki agresywny jak papier ścierny i mniej niszczy powierzchnię niż szczotka druciana.

Niedawno używałem takie krążki przy czyszczeniu włącznika starej szlifierki. Śrubki dałem nowe, ale reszta była czyszczona i polerowana.

--- Koniec cytatu ---

A jakimi płynami czyścisz?

Rafikus:
Używam jakiegoś odrzewiacza z Castoramy, w sumie nic szczególnego.

krit6:
Jeśli chcesz ją naostrzy, to pozostaje tylko pilnik trójkątny. Brzeszczot najlepiej zdemontować, włożyć w imadło -przyrząd do ostrzenia pił.
Jak zęby masz równe to nie ma dużo roboty, bo piłka krótka. Tu masz wątek o pilnikach i o ostrzeniu, https://kornikowo.pl/pily-reczne/pilniki-do-ostrzenia-pil/
Jak byś miał problemy, to pytaj śmiało, koledzy wytrzeźwieją to zaczną pisać i doradzać. ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej