Narzędzia ręczne > Piły ręczne

Piła grzbietnica Kirschen - pomyłka czy nie

(1/6) > >>

Strużyn:
Ostatnio skompletowałem cały sprzęt do ostrzenia pił i zacząłem się zastanawiać czy da się coś wycisnać z mojego starego Kirschena. Piła ciekawa, bo tania i nie hartowana. Koszt to jakieś 35 zł.

https://www.adriatech.pl/narzedzia-stolarskie/pily-do-drewna/pily-grzebietnice/6924-kirschen-pila-grzbietnica-250mm-prosta-rekojesc-4150250.html

Swego czasu czytałem o niej sporo złych opinii. Sam zresztą taką miałem. Przy pierwszej próbie ostrzenia upewniłem się skąd te negatywy się wywodzą.

1. Zęby są tylko wytłoczone. Nie są w żaden sposób ostrzone, czyli nowa piła jest po prostu dosyć tępa.
2. Szrankowanie jest dziwne. Zamiast lew, prawo, lewo, prawo, ... mamy lewo, prawo, prawo, lewo, prawo, prawo, lewo, prawo, prawo. Widać to na załączonym zdjęciu.

W związku z punktem drugim zastanawiam się czy zmienić to szrankowanie na standardowe lewo, prawo, lewo prawo, ale wtedy z dużym prawdopodobieństwem mogę wyłamać jakiś ząb.
Bezpieczniejsze dla zębów w tym przypadku byłoby lewo, prawo, prosto, lewo, prawo, prosto tylko nie wiem czy taki szrank będzie lepszy niż obecny (niesymetryczny). Może ktoś już się zmagał z tym problemem i mógłby mi doradzić.

Na razie po szybkim ostrzeniu bez zmiany szrankowania piła idzie dużo lepiej, ale czuję że może być jeszcze lepiej.

Sławek_68:
Dziwne jest to szrankowanie i nie wiem co miał na myśli wynalazca-konstruktor. Poza tym na linku który zapodałeś jest jak byk, normalne prawo-lewo .... Dla mnie babol i obstawiam, że piła będzie ściągała.

Mery:
mam ten sam wynalazek, leży i się kurzy ;D

pinkpixel:
Tak z ciekawości, bo nie wiem. Czy jest jakaś zaleta; przewaga takiej(takich) piły do samodzielnego ostrzenia poza tym że możemy ją ostrzyć; w samej jakości/szybkości cięcia??
W podobnej cenie można nabyć piły z hartowanym zębem, ja np. kupiłem swego czasu taką jak poniżej i już trochę mi służy.

AC:
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej