Narzędzia ręczne > Piły ręczne

Rączki DIY do pił i strugów

(1/2) > >>

krit6:
Za sprawą Hycla ;D i kuriera Mikołaja zwanego "święty " popełniłem rączkę do piły. Piła stara, angielska mocno skorodowana, miała pękniętą rączkę. Kiedy ją odkręcałem do renowacji rączka pękła na pół. Zanim ją skleiłem podjąłem decyzję, że dostanie nową rączkę.
Sprawy potoczyły się szybciej niż myślałem, kiedy Hycel oznajmił, że podaruje czereśnię na rączkę do piły dla chętnego do jej wykonania.
Zgłosiłem się i tak to się zaczęło:

Miała być taka, wyrysowałem na papierze, wyciąłem do przyklejenia i przyłożyłem piłę, okazało się że nie będzie pasować do brzeszczotu więc od nowa wyrysowałem drugą, podobną do oryginalnej ale trochę inną:

I tym sposobem powstaje nowa rączka do starej piły. Rączka już prawie gotowa, pozostaje przeciąć z przodu do oprawienia brzeszczotu i namaścić, zaciągnąć szelakiem lub woskiem.


hycel:
Witam .
  Też chciałbym tak umieć ,gratulacje ,sprawiłeś mi wielką przyjemność ,dziękuję .
 Pozdrawiam .

krit6:
Witaj, jeszcze raz dziękuję za tą czereśnie. Mnie bardziej się podoba Twoja rękojeść, ale nie będę przecież robił plagiatu, to wyciosałem inną. To jest z tej cieńszej deseczki, wyjdzie mi z niej jeszcze rączka do struga, jak nic nie popsuję.  Tymczasem z kawałka gałęzi z Jaworka ? klonu jawora  zrobiłem uchwyt do starego, drewnianego struga francuskiego z nożem Peugeota z końca XIX wieku. Kupiłem sam korpus z nożem, trochę wyczyściłem i pracował u mnie. A że dobrze nam się robiło, to dostanie w nagrodę nową rączkę.

krit6:
Mój komputer sprawia mi problemy, dodam jeszcze jedno zdjęcie które miało być jako drugie

Mery:
ładnie :)jeszcze tylko jakiś olej albo szelak :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej