Narzędzia ręczne > Piły ręczne

Rozsądna piła japońska

(1/4) > >>

Nol:
Cześć,

Głównie pracuję z elektronarzędziami, ale ostatnio zmęczyło mnie targanie i ustawianie całego majdanu z bloku do garażu i z powrotem do nawet najmniejszej pracy. Nie mam żadnej sensownej piły ręcznej (same najtańsze na brzeszczoty) i dzisiaj przy cięciu małego elementu w końcu się wkurzylem i zdecydowałem o kupnie nowego narzędzia. Wstępnie myślałem o pile typu Ryoba, ale widząc ceny na Dictum lub dlutach.pl zacząłem się zastanawiać czy nie ma jakichś tańszych modeli. Kasę mam, ale nie wiem czy warto ją wydać na coś, co wykorzystam okazyjnie raz na ruski rok. Macie jakieś doświadczenia z podlinkowanym modelem lub z tanszymi odpowiednikami?

DaKa_Garage:
Ja mam zestaw 3 z dłuta i są świetne, ale alternatywą dla nich są
filmik Merego

Nol:
Dziękuję - czegoś takiego właśnie szukałem :-)

Nol:
Jeszcze jedno krótkie pytanie - jaką długość piły dobrać? Potrzebuję jej raczej do detali i widzę opcje na 180 i 210 mm. Nie wkurza Was czasem jak obrabiacie małe elementy, a piła jest dłuższa? Jeśli nie, to równie dobrze mogę iść w standard 240 mm.

Specu:
Ja mam małą Ryobe i przyznaję, że jest zaaaaje...sta. do detali idealna ale czasem nawet i kantówki docinam jak na ukośniece nie chce mi się iść :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej