Maszyny elektryczne stacjonarne > Piły taśmowe

Makita lb1200/BS300E

<< < (2/7) > >>

Insider:
Mam makite kilka lat i jak za te kasę jest git ale nie mam porównania z recordem

Trolik:
Record Bs3000. Wygląda że solidna ale czy warto te 800 dołożyć. Jak by były w podobnej cenie to bym brał recorda.

KolA:
Chyba ciężko odpowiedzieć na pytanie która lepsza bo nikt raczej nie posiadał obu żeby porównać.
Ja mam RP BS400 i jestem nią mega ujarany.
Porównując trochę parametry to są mocno zbliżone. Makita me dwustopniową regulację prędkości taśmy. Czy to potrzebne? Nie wiem, u siebie tego nie mam i żyję ;)
Nie widzę w necie jak jest rozwiązane w makicie pochylanie blatu bo w RP masz pokrętłem i na zębatce, nieco precyzyjniejszy mechanizm. Z drugiej strony makita ma chyba szybki naciąg taśmy, łożyska na prowadnicy i podświetlanie (kosmetyka).
Rozum mówi Makita, serce mówi RecordPower ;)

nickczemnick:

--- Cytat: KolA w 2021-01-28 | 11:18:35 ---Makita me dwustopniową regulację prędkości taśmy.
--- Koniec cytatu ---
Record też :)
--- Cytat: KolA w 2021-01-28 | 11:18:35 ---Czy to potrzebne?
--- Koniec cytatu ---
Jak ktoś tnie dużo metali taśmą do metalu to warto. Tylko większość drewno tnie to po nic taki fjuczer :)
--- Cytat: KolA w 2021-01-28 | 11:18:35 ---Nie widzę w necie jak jest rozwiązane w makicie pochylanie blatu bo w RP masz pokrętłem i na zębatce, nieco precyzyjniejszy mechanizm.
--- Koniec cytatu ---
W Makicie jest dokładnie tak samo.
Z drugiej strony Makita to taki typowy chińczyk w kolorach makity :) Record ma przynajmniej żeliwne koła za to pożałowali na łożyska i pręt do culagi że tylko z jednej strony taśmy można zamocować :) I mechanizm podnoszenia/opuszczania prowadnika w Makicie jest tragiczny, trzeba dmuchać czesto bo jak naleci pyłu to się nie rusza i trzeba rozbierać i czyścić.
Makita ma jeszcze jedną zaletę, można sobie dokupić taśmę ścierną i mamy fajną szlifierkę taśmową, jak ktoś chce na wypasie to może za całe 50 zł dokupić prowadnik do tej taśmy czyli przykręcany kawałek blachy :) Do recorda chyba taśmy nie ma,trzeba na wymiar zamawiać. Dla miłośników szlifowania krawędzi desek do krojenia dwie maszyny w jednej,bo i kształt można finezyjny wyciąć i  tą samą maszynerią wyszlifować.

W sumie to obie piłami ciąć się da to wybór raczej na zasadzie co kto lubi :) Record jeszcze trochę wyżej tnie bo 19 cm a Makita 16,5 z drugiej strony jak na Makicie wywalam górny prowadnik to utnie 21 cm a w Recordzie nie wiem czy się tak da :)

Trolik:
Czyli wychodzi że w sensie ekonomicznym to chyba nie warto dokładać 800 zł do recorda. Jeszcze pójdę do sklepu poglądami ta Makite. Plus dla Makita że jest recorda nie ma, może końcem lutego tylko ciekawe czy w tej samej cenie będzie. A może komuś jakąś fajna używka się komuś w oczy rzuciła?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej