Maszyny elektryczne stacjonarne > Piły taśmowe

Średnia taśmowa do małego warsztatu.

(1/2) > >>

AC:
Witam

Zastanawiam się nad zakupem jakiejś małej/średniej piły taśmowej. Żeby można ją było łatwo przemieścić w jedną osobę. Do prac bardziej hobby niż na zakład produkcyjny.
W kwocie do 2k nie widzę w nowych nic ciekawego a stare maszyny są już po prostu za duże i ciężkie.

Zadania piły do podcięcie pniaka pod tokarkę żeby np miskę wytoczyć.
Plasterkowanie podkładek ozdobnych z klejonki coś wysokiego na ok 15-20cm ; tu jest raczej dobór taśmy tnącej na gładko i z niewielkim rzazem.

Przecinanie pudełek tego typu i tu jest problem bo to jest wysokie a dość cienkie. Czyli piła sobie poradzi bez problemu ale wysokość dość spora 30-40cm.

Jacku:
Stoje aktualnie przed podobnym dylematem. Do dwóch tysiaków ciężko sie będzie zmieścić, chyba ze się trafi fajna używka.
U mnie w gre wchodził głównie Record Power ale po dłuższych poszukiwaniach skłaniam się do Makity mimo ze nie przepadam za tą firmą.
A co do odcinania wieczka z pudełka to najlepiej, najdokładniej i najwygodniej robi się to na pilarce stołowej wiec nie szukaj tasmowki z wysokością cięcia 30cm bo nie znajdziesz w tej cenie ;)

AC:
Na stołowej już robiłem i wychodzi krzywo trochę. Nie mam jak tego wyrównać, mam walcową ale taśma zostanie zniszczona na niej w 2s.

W używanych bez problemu mogę znaleźć w tej kwocie coś do odremontowania... ale te są już za duże.  Prawdę powiedziawszy to w rodzinie jest piła taśmowa po dziadku ale dawno temu wsadzona do szopy i przywalona opałem

Problem taki że duża i ciężka.

Jacku:
Stołowa z założenia jest bardziej precyzyjna wiec nie spodziewaj się ze tasmowa utnie wieko dokładniej. Kwestia wprawy na stołowej i wyjdzie idealnie.
A co do taśmowej to masz jakieś na oku konkretne jeszcze ?

AC:
Na razie nic szukam po prostu czegoś średniego. Nie jest mi jakoś super potrzebna ale od czasu do czasu by się przydała.

Jak pisałem w rodzinie jest taka zakopana w stosie opałówki zapewne Żefam i do remontu. Jak bym sie już ugadał to nie miałbym gdzie tego postawić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej