Płatne stolarskie szkolenia potwierdzone certyfikatem !!

Zaczęty przez Kornik1, 2020-07-14 | 13:50:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

Karol Kopeć

Zależy. Zwykle od 12 do 18 miesięcy. Zjazdy co dwa tygodnie sobota/niedziela lub grupa wakacyjno-feryjna = dwa tygodnie na feriach lub wakacjach.

Matgregor

Cytat: Karol Kopeć w 2022-02-12 | 08:49:24
Zależy. Zwykle od 12 do 18 miesięcy. Zjazdy co dwa tygodnie sobota/niedziela lub grupa wakacyjno-feryjna = dwa tygodnie na feriach lub wakacjach.

Dzięki.
Będzie czas to przejrzę stronę szkoły, a póki co wysłałem maila z zapytaniem o ofertę szkoły dla doroslych.
Rób rób, a garb Ci sam wyrośnie...

Matgregor

Cytat: Kamil i Gosia w 2022-02-10 | 20:32:39 500 w kolejce na 80 miejsc. Cierpliwość jest cnotą 

Dostałem wyczerpującego maila ze szkoły i czas  oczekiwania w przypadku kursu stolarskiego to 2/3 lata.
Papiery wysłałem i będziem czekać, wysłałem również wniosek na cieśle i czekam na info jak tam się mają sprawy w kolejce.
Rób rób, a garb Ci sam wyrośnie...

Kamil i Gosia

Takie kolejki akurat dobrze świadczą o szkole. Myślę, że warto poczekać.

tomekz

ale źle świadczą o całym  krajowym systemie    kształcenia chętnych do  poznania wiedzy stolarskiej >:(

Karol Kopeć


lionek

Taka moda na magistrów Hotelarstwa, Zarządzania (ale nie ma czym) i Markietingów. Technika były beee (w okresie jak wprowadzali gimbazy), choć może trochę wracają do łask z tego co ostatnio słyszałem np. w Łódzkim.

kordi

Jak ktoś jest z południa kraju to szczerze polecam KKZ prowadzone w CKZ Kraków. Sam uczęszczam na stolarza, jest tez kurs na technika. Kapitalna kadra nauczająca, dużo praktyki i masa wiedzy do przyswojenia. Oczywiście kursy są bezpłatne i trwają 12-18 miesięcy.

SETA

A jak ktoś jest z dawnego województwa poznańskiego i wybiera się na stolarski egzamin czeladniczy lub mistrzowski, to ... będziemy się widzieć.  :P

VelYoda

haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.

Axo

Ja to sie zastanawiam czy drzewa nadarza rosnąć jak tylu nowych stolarzy sie szkoli. 🙈😁

Oby korniki wszystkiego nie zeżarły 😈😂😂

tomekz

Cytat: SETA w 2022-02-19 | 23:18:12 A jak ktoś jest z dawnego województwa poznańskiego i wybiera się na stolarski egzamin czeladniczy lub mistrzowski, to ... będziemy się widzieć.

to nie oznacza ,że może być to miłe .   Bo Seta j będzie siedział na fotelu za biurkiem  :D

Matgregor

Cytat: kordi w 2022-02-19 | 16:29:10
Jak ktoś jest z południa kraju to szczerze polecam KKZ prowadzone w CKZ Kraków. Sam uczęszczam na stolarza, jest tez kurs na technika. Kapitalna kadra nauczająca, dużo praktyki i masa wiedzy do przyswojenia. Oczywiście kursy są bezpłatne i trwają 12-18 miesięcy.

Pewnie skorzystam, bo do Garbatki daleko mam.
Rób rób, a garb Ci sam wyrośnie...

POGROMCA_KELT

Hej,

Takie mam pytanie, którego nikt wcześniej nie zadał, więc zakładam, że pewnie będzie głupie  ;D linczujcie, bo może czegoś nie wiem.

Po co się idzie do takiej szkoły?

Sam dążę do tego żeby zająć się stolarką, zastanawia mnie też szkoła branżowa i zdanie egzaminu, ale nie daje mi spokoju odpowiedź na pytanie po co tam iść i poświęcić temu czas? Karol w innym wątku pisał, że trzeba będzie mieć papier aby startować w przetargach publicznych co mnie zupełnie nie interesuje.

Czy nie lepiej po prostu uczyć się we własnym zakresie i próbować robić coraz to nowe rzeczy i szlifować swoje umiejętności, powoli zdobywając klientów? A później własna DG. Mam na myśli sytuację, że cały czas jednak pracuje się na etacie.

Patrzyłem też na te różne płatne kursy stacjonarne, przeglądnąłem ofertę tego co się tam robi i stwierdziłem, że "już to robiłem u siebie i umiem to już zrobić". Teraz będę tylko to ćwiczył, aby polepszać skill.
:-)

KrzysztofGG

#44
@POGROMCA_KELT odpowiem z mojej perspektywy. po pierwsze, wszystkiego z YT się nie nauczysz. poza tym wiedza z YT może być błędna (często trafia się w necie na mądrali co to lansują się na znawców tematu a w szczegółach wychodzi brak wiedzy, czasem podstawowej), poza tym wiedza z netu/książek jest wybiórcza. kompleksowe szkolenie pozwala nabyć wiedzę w sposób usystematyzowany, nawet, jeśli nie wszystko się Tobie przyda w praktyce, to będziesz wiedział że są takie możliwości/rozwiązania/zagrożenia. kolejną zaletą jest to, że poznajesz ludzi ze środowiska, do których możesz wrócić z pytaniami i wątpliwościami. masz możliwość praktycznego przerobienia tematów oraz w szkoleniach dedykowanych branży organizowanych przez producentów. idąc dalej, znajdujesz dotarcie do dystrybutorów sprzętu, dzięki czemu możesz kupić często taniej. a na koniec masz papier którym możesz ozdobić ścianę warsztatu. dla jednych nie ma on znaczenia, klientów może często przekonać do Ciebie, dzięki niemu możesz się tytułować wg zdobytych kompetencji, a ostatecznie jak coś się wyje**e możesz się bronić w sądzie że działałeś zgodnie ze sztuką. nie wiem, czy coś pominąłem? a odnośnie przetargów - dzisiaj Cię to nie interesuje, a za kilka lat wyskoczy temat życia a Tobie zabraknie tego jednego papierka, bo dzisiaj się nie chciało :D

to oczywiście tylko moje zdanie i przemyślenia :) pcham się na wszelkie szkolenia, bezpłatne, a nieraz i płatne.