Czy istnieje coś takiego? Jak tak to kto? i gdzie? Bardzo dziękuje
Yyyyyy.. eeee... jakie szkolenia?
Stolarskie
Jeśli chodzi Ci o kursy, to istnieją takowe. Spokojnie znajdziesz w sieci. Jeśli chodzi o certyfikat czy zaświadczenie o przebyciu, to coś tam dają, ale zawodowcem z tym kwitem nie będziesz.
O jaki konkretnie certyfikat chodzi ?
Ja np byłem na ok 30 szkoleniach związanych z lakiernictwem i produktami i mam tyle samo dyplomów i zaświadczeń o ich ukończeniu , a wartość ( po za wiedzą ) to mają tyle ile kosztował papier na którym zostały wydrukowane .
Jeśli chcesz mieć " tytuł stolarza , cieśli , etc " to raczej musisz zdać egzamin państwowy ( patrz szkoła w garbatce i podobne )
Jak chcesz coś dla siebie to poszukaj lokalnie w okolicy ( coś jak kursy Łukasza )
https://www.youtube.com/watch?v=kp2hX01FnuQ
Ale zapytam jeszcze raz co za certyfikat chcesz i do czego on Ci jest potrzebny , jeśli to nie tajemnica
Ja tam mogę wystawić certyfikat, jaki chcesz.
Cena, powiedzmy 1000 zł. Mam też w ofercie nagrodę ,,Perły stolarstwa". Ale tu już trzeba zapłacić:
- 1500 za brąz
- 2500 za srebro
- 3500 za złoto
A dla wybitnie uzdolnionych - platyna 5000
Może chodzi o ten sławny certyfikat na system 32?
Przepustka do kupna a...a?
Wystawie certyfikat nawet na obsługę atuta 8) 8) 8) zapraszam do kontaktu😂😂😂😂
Drugi dla mnie?
Piotr.
Dyplom jaki chcesz moge ci wydrukowac
Moge tez LAUR KONSUMENTA 2020
Moge Polski Certyfikat Uczesnistwa/Zdania moich egzaminow
tudziez KURS STOLARSTWA Z WYROZNIENIEM
Da sie tez zalatwic DYPLOM PSIKUTY albo Najwiekszego Dupcyngiela Okolicy ;D
To ogolnie jest ch*ja warte ;D
Ale czym chata bogata.
Zeby cos znaczylo musisz miec ukonczone szkole panstwowa albo jakis cech. Stad czesto gesto pisze ze kolo stolarza to zapewne nie stalem nawet a jesli to przez przypadek ;D
Mozesz robic 500 lat w zawodzie i miec skilla w lapach jak sku**esyn ale jak nie masz papiera to nie mozesz sie nazywac stolarzem ;D
Garbatka itp.
Cala reszta np. szybki kurs stolarstwa z egzaminem Panstwa" to gowno podsiane strata kasy bo Panstwo Kowalscy bankowo nie maja zadnej autoryzacji jako firma do wystawiania panstwowych certyfikatow ;D
Lepiej sie uczyc i nauczyc a skulic ogon w du*e i leb poklonic i nie nazywac siebie stolarzem bo do tego daleka droga niz pi***olic wszech i wobec ze stolarz jestes jak ch*j ... bo na to papierow brak ;D
Ja np. robie tyczki do grochu ;D
Cytat: Qiub w 2020-07-15 | 08:03:26 Ja np. robie tyczki do grochu
Widziałem te "tyczki". Też chętnie bym taki umił robić. :)
A tu takie z internetów
Niech @Kornik1 (https://kornikowo.pl/index.php?action=profile;u=2416) coś podpowie , bo od wczoraj ni widu ni słychu . a takto możemy gdybać
Hehe certyfikat hehe ;D
@Kornik1 (https://kornikowo.pl/index.php?action=profile;u=2416) tylko się chłopie nie przejmuj głupimi docinkami kolegów. To wszystko z sympatii i z wrodzonego braku poczucia humoru ;)
Cytat: VelYoda w 2020-07-15 | 08:49:44 STOLARZ_mistrz.
Wiedza i znajomość odpowiedzi przy egzaminie na 500 pytań :o ???
Papier wytrzyma wszystko ;D
Naprawdę certyfikowane kursy KKZ. Szkoła Drzewna w Garbatce. Te kursy są akredytowane przez Kuratorium i Ministerstwo Edukacji.
Jest stolarz, stolarz konserwator, cieśla i inne zawody, w tym tapicer.
Kurs jest bezpłatny - płaci szkole Ministerstwo Edukacji.
Tylko dla osób dorosłych. Jest internat z noclegami.
https://www.drzewna.com/pl/szkola/regulamin-rekrutacji,48.htm
Ja w tym roku zapisałem się na coś takiego: https://www.zdz.bialystok.pl/szkolenia/oferta-szkolen/1450-stolarz-meblowy-kurs-czeladniczy.html (https://www.zdz.bialystok.pl/szkolenia/oferta-szkolen/1450-stolarz-meblowy-kurs-czeladniczy.html).
Kurs czeladniczy na stolarza w Białymstoku. Z Suwałk będzie kawałek, ale to bliżej jak w Garbatce.
Koszt to około 3500 zł + koszt egzaminu czeladniczego.
Kursy KKZ i KUZ są kursami państwowymi opartymi o program nauczania szkół branżowych.
Mając zaliczone kursy KKZ można przystąpić do egzaminu państwowego i uzyskać tytuł technika technologii drewna lub stolarza, tak jak po dawnej zawodówce czy technikum czyli nowych szkołach branżowych.
Kursy KKZ są prowadzone w całej Polsce pod nadzorem Kuratorium.
Zapisaliśmy Gosię do szkoły w Garbatce, 500 w kolejce na 80 miejsc. Cierpliwość jest cnotą ;D
Jak do kursu stolarza lub renowator, to będzie mieć ze mną zajęcia :)
Ale się ucieszy! Zapisała się na stolarza z renowacją mebli.
Będzie jej raźniej, fajnie! No i będzie komu przypilnować mi żony ;)
ja bym się na twoim miejscu bardziej martwił ;)
Jest takie przysłowie :)
"Żona kolegi we wojsku jest święta" :) :) :)
Były prezydent powiedział swego czasu do Obamy, że żonie trzeba wierzyć, ale należy ją kontrolować ;D
Tak na szybko, to wiela taki kurs w garbatce trwa?
Zależy. Zwykle od 12 do 18 miesięcy. Zjazdy co dwa tygodnie sobota/niedziela lub grupa wakacyjno-feryjna = dwa tygodnie na feriach lub wakacjach.
Cytat: Karol Kopeć w 2022-02-12 | 08:49:24
Zależy. Zwykle od 12 do 18 miesięcy. Zjazdy co dwa tygodnie sobota/niedziela lub grupa wakacyjno-feryjna = dwa tygodnie na feriach lub wakacjach.
Dzięki.
Będzie czas to przejrzę stronę szkoły, a póki co wysłałem maila z zapytaniem o ofertę szkoły dla doroslych.
Cytat: Kamil i Gosia w 2022-02-10 | 20:32:39 500 w kolejce na 80 miejsc. Cierpliwość jest cnotą
Dostałem wyczerpującego maila ze szkoły i czas oczekiwania w przypadku kursu stolarskiego to 2/3 lata.
Papiery wysłałem i będziem czekać, wysłałem również wniosek na cieśle i czekam na info jak tam się mają sprawy w kolejce.
Takie kolejki akurat dobrze świadczą o szkole. Myślę, że warto poczekać.
ale źle świadczą o całym krajowym systemie kształcenia chętnych do poznania wiedzy stolarskiej >:(
tomekz +1000
Taka moda na magistrów Hotelarstwa, Zarządzania (ale nie ma czym) i Markietingów. Technika były beee (w okresie jak wprowadzali gimbazy), choć może trochę wracają do łask z tego co ostatnio słyszałem np. w Łódzkim.
Jak ktoś jest z południa kraju to szczerze polecam KKZ prowadzone w CKZ Kraków. Sam uczęszczam na stolarza, jest tez kurs na technika. Kapitalna kadra nauczająca, dużo praktyki i masa wiedzy do przyswojenia. Oczywiście kursy są bezpłatne i trwają 12-18 miesięcy.
A jak ktoś jest z dawnego województwa poznańskiego i wybiera się na stolarski egzamin czeladniczy lub mistrzowski, to ... będziemy się widzieć. :P
Jeszcze nie sprawdzane, ale może kogoś zainteresuje
https://www.ckzwaw.pl/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe/
Ja to sie zastanawiam czy drzewa nadarza rosnąć jak tylu nowych stolarzy sie szkoli. 🙈😁
Oby korniki wszystkiego nie zeżarły 😈😂😂
Cytat: SETA w 2022-02-19 | 23:18:12 A jak ktoś jest z dawnego województwa poznańskiego i wybiera się na stolarski egzamin czeladniczy lub mistrzowski, to ... będziemy się widzieć.
to nie oznacza ,że może być to miłe . Bo Seta j będzie siedział na fotelu za biurkiem :D
Cytat: kordi w 2022-02-19 | 16:29:10
Jak ktoś jest z południa kraju to szczerze polecam KKZ prowadzone w CKZ Kraków. Sam uczęszczam na stolarza, jest tez kurs na technika. Kapitalna kadra nauczająca, dużo praktyki i masa wiedzy do przyswojenia. Oczywiście kursy są bezpłatne i trwają 12-18 miesięcy.
Pewnie skorzystam, bo do Garbatki daleko mam.
Hej,
Takie mam pytanie, którego nikt wcześniej nie zadał, więc zakładam, że pewnie będzie głupie ;D linczujcie, bo może czegoś nie wiem.
Po co się idzie do takiej szkoły?
Sam dążę do tego żeby zająć się stolarką, zastanawia mnie też szkoła branżowa i zdanie egzaminu, ale nie daje mi spokoju odpowiedź na pytanie po co tam iść i poświęcić temu czas? Karol w innym wątku pisał, że trzeba będzie mieć papier aby startować w przetargach publicznych co mnie zupełnie nie interesuje.
Czy nie lepiej po prostu uczyć się we własnym zakresie i próbować robić coraz to nowe rzeczy i szlifować swoje umiejętności, powoli zdobywając klientów? A później własna DG. Mam na myśli sytuację, że cały czas jednak pracuje się na etacie.
Patrzyłem też na te różne płatne kursy stacjonarne, przeglądnąłem ofertę tego co się tam robi i stwierdziłem, że "już to robiłem u siebie i umiem to już zrobić". Teraz będę tylko to ćwiczył, aby polepszać skill.
@POGROMCA_KELT odpowiem z mojej perspektywy. po pierwsze, wszystkiego z YT się nie nauczysz. poza tym wiedza z YT może być błędna (często trafia się w necie na mądrali co to lansują się na znawców tematu a w szczegółach wychodzi brak wiedzy, czasem podstawowej), poza tym wiedza z netu/książek jest wybiórcza. kompleksowe szkolenie pozwala nabyć wiedzę w sposób usystematyzowany, nawet, jeśli nie wszystko się Tobie przyda w praktyce, to będziesz wiedział że są takie możliwości/rozwiązania/zagrożenia. kolejną zaletą jest to, że poznajesz ludzi ze środowiska, do których możesz wrócić z pytaniami i wątpliwościami. masz możliwość praktycznego przerobienia tematów oraz w szkoleniach dedykowanych branży organizowanych przez producentów. idąc dalej, znajdujesz dotarcie do dystrybutorów sprzętu, dzięki czemu możesz kupić często taniej. a na koniec masz papier którym możesz ozdobić ścianę warsztatu. dla jednych nie ma on znaczenia, klientów może często przekonać do Ciebie, dzięki niemu możesz się tytułować wg zdobytych kompetencji, a ostatecznie jak coś się wyje**e możesz się bronić w sądzie że działałeś zgodnie ze sztuką. nie wiem, czy coś pominąłem? a odnośnie przetargów - dzisiaj Cię to nie interesuje, a za kilka lat wyskoczy temat życia a Tobie zabraknie tego jednego papierka, bo dzisiaj się nie chciało :D
to oczywiście tylko moje zdanie i przemyślenia :) pcham się na wszelkie szkolenia, bezpłatne, a nieraz i płatne.
Dokładnie tak. ( Dla tych co się nudzą ;D . Proszę nie szukać tu czegoś, czego nie ma m) )
Mój punkt widzenia:
Szkolenia rozwijają i dają wiele nowych możliwości. Ale to jest kierunek dla takich ludzi jak KrzysztofGG. Chcących czegoś więcej i szukających nowych informacji. I co najważniejsze, chcących się uczyć.
Uczestniczę w kursach jako słuchacz.
W listopadzie 2024 byłem na szkoleniu w Sewilli. Prawie dwa tygodnie intensywnych zajęć. Nawiązałem kontakty, co zaowocowało zaproszeniem mnie na konsylium w styczniu 2025 (konserwacja drewna w dobie zmian klimatycznych) w Kordobie i Kadyksie.
W czerwcu jadę na spotkanie rzeczoznawców parkieciarstwa. Jesienią jadę na szkolenie konserwatorów zabytków (Portugalia).
Mój osąd rzeczywistości :
Oczywiście m) mogę siedzieć w warsztacie mojego *ojca i się uczyć i doskonalić m) zgodnie z zaleceniami m) niektórych Korników, zamiast jeździć po świecie na płatne szkolenia i uczyć się nowych rzeczy. ;D ;D ;D
*jakby co, to mój ojciec jest starym mistrzem rzemiosła.
https://www.stolarnia.tarnobrzeg.pl/