Płyty meblowe/stolarskie/itd > Płyty meblowe

Czym szpachlować płytę meblową

(1/3) > >>

DMariusz:
Hej!

Niniejszym otwieram dział płyty meblowe!!

Sytuacja taka, ze córka uwiesiła się na drzwiczkach od szafki kuchennej... i naderwała mocowanie górnego zawiasu - wkręty które trzymały drzwiczki mają teraz wyrobione / wybrakowane otwory. Dodatkowe utrudnienie - szafka narożna czyli jej drzwi są trochę cięższe - działają na większej dźwigni.

Wyrobione dziury są 'pod' zawiasem i po załataniu nie będą widoczne, więc dużo bardziej zależy mi na uzyskaniu wytrzymałości niż identycznego koloru. uszkodzenie po stronie szafki (bez puszki na zawias).

Jak ktoś ma pomysł czym to załatać, tak żeby dało się ponownie przykręcić zawias będe wdzięczny. Z oczywistych względów nie chce mi się dla dwóch wkrętów demontować blatu i zabudowy kuchni - wymiana całej ścianki raczej odpada :D

z góry dzięki za pomoc.

fyme:
Sposobów jest cała masa. Można szpachlować - ja czasem tak robię jak nie mam nic pod ręką. Szpachluje szpachlem samochodowym z utwardzaczem.

Można zaprawić małym kołkiem który po rozwierceniu wklejam w otwór a potem nawiercam na nowo.

Zapodaj jakieś zdjęcie to będzie wiadomo jakie są dane wkręty. Może wystarczy wymienić zwykły wkręt na eurowkręta.

hitmeq:
A nie możesz zmienić na wkręta euro?
Ewentualnie prowadnik z takim małym kołkiem rozporowym zamiast wkręta, pokazałem takie koledze i tak naprawił, miał identyczny problem.

istolarstwo:
Jeżeli to szafka narożna, to zapewne obok są następne. Jeśli tak, to daj wkręt 4x30, aby wszedł aż w następny bok.

Mery:
może mało profesjonalne ale sprawdzone, najszybsze w zrobieniu, nie potrzeba żadnych wymyślnych rzeczy, minuta roboty i co najważniejsze działa :) ale instrukcja wykonania może czasem przerosnąć inżynierów ;)
- wykręć wkręta
- w otworek po nim wsadź zapałkę
- ułam ją na równo z płytą
- wkręć spowrotem ten sam wkręt
- otwórz browara i odpocznij w wygodnym fotelu przed tv

sposób sprawdzony i działa nie raz mi tyłek to uratowało jak przeciągnąłem wkręta i zaczął się obrać na dłuższych wkrętach działa i trzyma długie lata ale fakt na 16mm nie testowałem ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej