Narzędzia ręczne > Pomiary i trasowanie

Cyfrowy kątomierz

(1/2) > >>

wojo72:
Macie jakieś sprawdzone kątomierze cyfrowe, najlepiej z tych dostępnych na ali? Jest tego tyle że ciężko się zdecydować a wyszukiwarka za bardzo nie podpowiada.

Gumiś:
Wojo, ja mam coś takiego jak na zdjęciu. Te na Ali, ale też spora część markowych, wyglądają w znacznej mierze tak samo. Różnica w kolorze i logo to maks. Czy w jakości to już nie wiem.
Linku żadnego nie podam bo to prezent od żony  ;)
W każdym razie jak dla mnie póki co wystarcza. Standardowo ma zerowanie, dokładność 0,1* dla kąta 0 i 90*, dla pozostałych 0,2*.
Na foto poziom złapany do blatu i potem pomiary na kątowniku DIN 875/2

piociso:
Mam identycznie ten sam. I to już chyba ze 3 lata. Potwierdzam to co napisał Kolega. Wymiary powtarzalne. Jest OK.
Mam też ten cyfrowy- rozkładany 2 ramienny z Lidla. Pokazuje w miarę ale konstrukcja słaba, lipna. Słabo stabilny, rozjeżdżają się mi "ramiona" nawet po zablokowaniu.

wojo72:
A ma ktoś ten pudełkowy kątomierz ale w wersji dwuosiowej? Z tego co widzę są dostępne u chińczyków ale o ile w osi pionowej oferują dokładność rzędu 0,1 - 0,2 stopnia to w poziomie +-0,5 stopnia a to trochę słabo. Szukam czegoś do szybkiej kalibracji maszyn ale z tego co widzę skończy się chyba na tradycyjnym kątowniku z rozsuwanymi ramionami i odczytem elektronicznym.

Axo:
Ja brałem u chinoli. Swietnie sie spisuje.
Możesz zmieniać parametry.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej