Narzędzia ręczne > Pozostałe narzędzia ręczne

Nóż do szkła

(1/4) > >>

Ezgarot:
Witam, kupiłem w jednym z znanych marketów nóż do szkła za podajże 10zł. Jako że widziałem filmik o różnicy pomiędzy nożem za 10zł, a za 100zł, postanowiłem kupić ten tańszy. Okazał sie niestety tak bardzo lipny, że aż szkoda gadać. Próbowałem ciąć szkło 4mm i 3mm i pękało jak chciało, a ryse potrafiłem poprawić kilka razy. Dopiero u szklarza ten sam materiał został porządnie pocięty jakimś starym nożem. Czy ktoś z was polecił by nóż do szkła jakiś bardziej precyzyjny?

krzyś48:

--- Cytat: Ezgarot w 2019-04-18 | 20:27:41 --- ryse potrafiłem poprawić kilka razy
--- Koniec cytatu ---
Nie znam się wypowiem :P
Cięcie powinno być zdecydowane, jedno, i bez poprawek :)
Następnie delikatnie pukamy z drugiej strony obserwując rysę pękającego szkła.
Potrenować na odpadach,taki sam nóż w rękach fachowca robi cuda, kupiłem kiedyś na rynku,gościu cuda wyprawiał,znaczy rysował falki,linie proste i pękało jak chciał,a raczej jak zaznaczył :o
W domu już nie było tak różowo ;D ::) :P
Od szklarza usłyszałem że stare szkło np.okienne,wygrzane przez słońce nie zawsze się słucha i pęka jak chce :( a na pytanie o te noże z diamentem to powiedział że woli te talerzykowe czy jakoś tak :)

--- Cytat: Ezgarot w 2019-04-18 | 20:27:41 --- starym nożem
--- Koniec cytatu ---
Ale działa ;D
Daj się poznać w odpowiednim dziale :)

tomekz:
Mam  stary nożyk zakończony małym diamentem . Tnie super ,z tym że ( tak mi kiedyś  mówiono ) powinna go  obsługiwać ta sama osoba ,wprawiona w poprawny   ( powtarzalny )  chwyt  nożyka .

fyme:
Mój ojciec ma nóż własnej roboty. Do kawałka pręta dolutował sobie węglik wolframu (taki jak na zębach tarczy pilarskich)  i sprawdza się super do cięcia szkła.

przemek77:
Posiadam nóż z marketu za 50 zł. Niewiem, czy to dużo czy mało jak na nóż do szkła. Przy cięciu jedna zasada .../.. zdecydowany pojedynczy ruch. Jeśli zaczniesz poprawiać, to możesz nie trafić po tej samej linii i szkło pęknie. Dodatkowo nie stukam w szkło, tylko „ łamie „ szkło na krawędzi stołu.
Napewno trzeba chwile poćwiczyć jak ze wszystkim 😁

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej