Narzędzia ręczne > Pozostałe narzędzia ręczne

Wiertarka ręczna czy korba stolarska

(1/2) > >>

Czeladnik:
Vide topic - co jest lepsze? Ewentualnie jaka jest różnica w pracy jednego i drugiego narzędzia? Planuję w niedalekiej bądź trochę dalszej przyszłości zakup czegoś podobnego i zastanawiam się, w którą stronę pójść. Oczywiście najchętniej poszedłbym w obydwie :D Ale nie wiem czy jest też sens kupować te dwa narzędzia. Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie?

krit6:
Witaj, co do Twojego pytania to powiem, że oba te narzędzia są do zakupienia, jeśli myślisz o pracy bez prądu, do pracy w drewnie korba jest niezbędna do otworów o większych średnicach,do małych otworów lepsza wiertarka. W przypadku pracy w płytach lepsza wiertarka.
Więc oba te narzędzia powinieneś mieć. Można ograniczyć się też do minimum, kupić wiertarko wkrętarkę na akumulatory i po temacie. Do korby potrzebne są inne wiertła niż do wiertarki, więc jeśli masz już wiertarkę elektryczną i wiertła, wkrętarka to najlepsze uzupełnienie  :)

Michał Mech:
Jaką wiertarkę masz na myśli? Taką w stylu "ubijaczki do jajek" (patrz załącznik)?

Tak czy inaczej potrzebujesz obu do pracy ręcznej. Korba pozwoli Ci wiercić większe i głębsze otwory.
Wiertarka da radę tyko z mniejszymi.

Czeladnik:
Ok, czyli te narzędzia w jakimś sensie się uzupełniają. To w takim razie co do korby mam jeszcze pytanie pomocnicze - jej futerko posiada różną ilość szczęk 2, 3 i 4 szczękowe. Na innym forum znalazłem informację, że te 4 szczękowe są be i jak najdalej od tego typu futerek. Tyle, że jeśli się nie mylę, te czteroszczękowe są klasyczne i przez wieki były skutecznie wykorzystywane. Jak to jest? Domyślam się, że jeśli kupię np. 3 szczękowy to klasycznych świdrów już do takiej korby nie włożę...

VelYoda:
Tu masz
https://www.fine-tools.com/bohr1.html

https://www.fine-tools.com/schlangenbohrer.html

Tanio nie będzie  8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej