Imadło kątowe - jakie?

Zaczęty przez orb, 2019-09-28 | 14:40:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

M.ChObi

Nie jestem jak Fyme , ja nie spamuję , piszę tylko małowartościowe posty w znacznych ilościach .

ozi

Cytat: piociso w 2019-09-28 | 19:58:30 Nie Bij - wytłumacz. Nie mam imadła. Napiszesz coś bliżej jak i co. żeby zrobić namiastkę imadła?
wpisz w wyszukiwarkę right angle clamp jig
nie przeszkadzaj kobieto !!! - na forum jestem

piociso


meeck

Ja mam chyba  takie jak na twojej liście nr 3 ino w kolorze żółtym. Mam 4 sztuki i jak trzeba ramkę skleić to się sprawdza.  Oczywiście tylko do ustawienia bo właściwy docisk to ściskiem robię. Kąt trzyma wystarczająco do większości zastosowań.

orb

Nr 3 wygląda identycznie jak wolfcraft, nawet pokrętła ma od boku, a nie z góry jak inne klony. Może kupię właśnie takie 4, zamiast 2 wolfiego.

Strużyn

Wolfcrafta aluminiowe ma ten plus, że posiada dokręcane stalowe szczęki, które podkładkami można skalibrować, żeby mieć równy kąt 90 stopni :)

orb

Powiem ci, że zwróciłem na to uwagę już wcześniej. Tyle, że można zauważyć dwa rodzaje wolfcraftów, z ciemnymi szczękami i jakby monolityczne, bez żadnych nakładek.

meeck

Przykręcane szczęki mogą być warte uwagi bo ja w swoich musiałem farbę piłować bo było tyle nawalone, że powierzchnie były nierówne.

papryk

Fachowo to się nazywa imadło spawalnicze, ale dobrego nie jestem w stanie polecić, na szybko co widzę: https://www.e-darmet.pl/imadlo-spawalnicze-katowe-68mm-wolfcraft-wf3415000-id-44049.html

Soplica

"Gdzie się podziały tamte prywatki?"


orb

Wziąłem 4 sztuki proline, już jakiś czas temu. Co mogę o nich powiedzieć, kąt prosty mają w miarę zachowany, jakaś drobna odchyłka znajdzie się, ale nie jest jakoś bardzo znacząca. Są dosyć lekkie i całkiem ok wykonane poza jedną cechą - szczęka ruchoma ma ciut za duży luz pionowy. W jednym egzemplarzu poprawiłem, zeszlifowałem, a nawet chyba za bardzo dojechałem, bo później nie chciała się za bardzo ruszać. No ale, poprawiłem po poprawianiu i działa. Reszta ujdzie, ale nie wiem czemu taką tolerancję zostawili. Może za bardzo jestem przyzwyczajony do imadeł maszynowych, gdzie dużo lepiej jest to spasowane. Z plusów - przycisk szybkiego zwalniania, bardzo fajna opcja. Zaciskanie to moment + niepełny obrót korbą i materiał siedzi naprawdę sztywno. Drugi plus to łamana korba - jak przeszkadza to można wyprostować albo łamiemy, żeby mocniej dokręcić. Odnośnie wytrzymałości - korpus i szczęka to alu, śruba trapezowa stalowa, a element do szybkiej blokady wyglądał jak jakiś odlew. Nie sprawdziłem co to i olałem.

W porównaniu do pseudo ścisków kątowych, czyli polerowanego gówna z blaszek, które wcześniej miałem - proline to mercedes. A ile pojeździ - zobaczymy. Mam nadzieje, że komuś rozjaśni to zakup albo chociaż zaciemni jeszcze bardziej. Byle nie było obojętne.