Narzędzia ręczne > Ściski / Zaciski

Ścisk pełnopowierzchniowy. Nie bessey.

(1/17) > >>

Qbek:
Hej
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych ścisków? Albo poleci coś innego? Cena besejów wprawia mnie w płacz, śmiech i inne skrajne stany emocjonalne.
https://woodfan.pl/narzedzia-reczne/sciski-i-imadla/sciski-pelnopowierzchniowe/zacisk-scisk-pelnopowierzchniowy-stolarski-800mm-sciskanie-i-rozpieranie-detail

Mery:
tańsze i chyba najtańsze z tego typu są w unimax , teraz na promocji mają metrowe https://www.uni-max.com.pl/scisk-obukierunkowy-1010-mm/d/
800-tki też mają ale w tej chwili bez promocji.
U mnie ostatnio zawitały pihery droższe od unimaxów, tansze od basseyów ale jakość jest bardzo dobra :)
wiem że ciężko jest wydać większą kasę na raz na kilka ścisków dobrej firmy ale kupując dobre będą nam służyły lata a tańsze dupne robotę też zrobią ale niestety nie ma tego komfortu długiej bezproblemowej pracy

Qbek:
Któryś z forumowiczów odradzał unimax'y. Podobno tandeta. Pihery wyglądają nieźle. Jakie dokładnie zakupiłeś?

marcin m:
Mam Besseye serii KR jakieś 2 lata i polecam. Żadnych problemów, nie dbam, nie chucham, ufajdane klejem i robią robotę. Siła piekielna.

Bessey robi też tańsze pełnopowierzchniowe z serii UK lub FK. Nie są tak długie, bo tylko do 400-600mm chyba, no i siła mniejsza, ale cena też przystępna, kupisz za mniej niż stówkę. Jak chcesz do korpusów to się nadadzą. Na pewno lepiej odżałować i kupić porządnie na lata. Zobacz ceny używanych ścisków Besseya, trzymają poziom, za kilka lat możesz je dobrze sprzedać.

O Unimaxach jest sporo złych opinii, rozjeżdżają się, szybko wyrabia się zabezpieczenie antypoślizgowe, te ząbki, które trzymają ścisk w miejscu. Jak miałbym wydać kasę i się wkurzać, to wolę dać se spokój.

Piher zaje**sta firma, mają fajne ściski. Miałem w ręce, sporo ważą, widać że są konkretne i posłużą długo. A jak pisał Mery, są tańsze i na pewno godne polecenia.

Mery:

--- Cytat: Qbek w 2018-11-28 | 19:29:52 ---Pihery wyglądają nieźle. Jakie dokładnie zakupiłeś?
--- Koniec cytatu ---

Ściski PRL 95 długości 30 cm i 60 cm, tu jest ich pełna specyfikacja https://ita.tools/katalog/9975/sciski-prl-95

są też słabsze i tańsze PRL80 ale max 60cm https://ita.tools/katalog/9984/sciski-prl-80

piher do tanich też nie należy ale jakościowo jest bardzo dobry

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej