Narzędzia ręczne > Ściski / Zaciski

Ściski ottenson 200x90 recenzja po 1 dniu :D

(1/1)

M.ChObi:
Witajcie korniki

Chyba założę dział z tymi recenzjami po 1 dniu użytkowania ;D


Drogą kupna nabyłem (https://ott.pl/product-pol-1596-Sciski-zaciski-stolarskie-200-x-90-mm-DWUPAK.html) dwa ściski do ściskania a dlaczego piszę do ściskania ( masło maślane ? ) ?  Ponieważ te ściski nie nadają się do klejonki ( tak jak chyba większość tego typu na rynku ) . Za to fajnie sprawdzają się jak chcemy coś przytrzymać , zablokować , dokleić coś na szybko .

Ale przejdźmy do konkretów ściski są relatywnie tanie ( i tu nie miałem względem nich zbyt wielu oczekiwań ) za dwa zapłącimy ok 36 pln + koszty przesyłki .

Ich wymiary to

Są wykonane z metalu ( srebrna prowadnica ) i jakiegoś tworzywa ( producent mówił chyb a nylon jak się nie mylę , górną szczękę można odkręcić .

I teraz najważniejsza jedna z 2 rzeczy . ich moc ściskania

Do testu użyłem 3 rodzajów ścisków
-śrubowych
-jednoręcznych z LM
-i ottenstronów


Na deseczkę przyłożyłem taką samą siłę przy użyciu młotka . I najlepiej wypadły śrubowe ściski nic nie drgnęło , bardzo dobrze wypadły ottensteny też nic się nie ruszyło a porażką okazały się jednoręczne z LM już przy pierwszym z 3 uderzeń deski się rozjechały .


Dodatkowym plusem jest fakt że można tych ścisków używać w strugnicy w dziurach otworach na imaki (20mm).


I naprawdę dobrze trzymają . Muszę jeszcze pokombinować jak je zamocować pod szynę do zagłębiarkiJak na razie po jednym dniu jestem miło rozczarowany , myślałem że będą to jakieś słąbe ściski a okazały się być , jak na razie , całkiem spoko.


I bonus ich najfajniejsza funkcja ;D
istolarstwo:
Też jestem z nich zadowolony. Kupiłem przy okazji zakupu zszywacza.

Piotr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej