Giełda Kornikowo.pl > Sklepy użytkowników

Mice Crafts - drewno strugane / materiały / wyroby z drewna

(1/9) > >>

Chaczins:
Hej Korniki,

Jak przynajmniej część z was wie, od początku mojej obecności na forum jestem zmotywowany do zarobku poprzez pasję. Po dosłownie latach przygotowań i rozważań, miesiącach wydatków i pracy, startuję ze swoją skromną ofertą.

W początkowym etapie chciałbym skupić się na zbadaniu rynku i zapotrzebowaniu - odpowiedniej metodyce działania, procesowania przesyłek, zamówień. Pierwsze kroki mam już za sobą (chociażby w kwestii sławetnej akcji "Znacznik z USA"), czy doświadczenia z poprzednich lat w innej gałęzi handlu. Uważam że w polskim rynku przemysłu drzewnego (zwłaszcza jeżeli mówimy o rynku firmy-klient indywidualny ; hobbystyczny) utknęliśmy w latach 90'tych.

Strony i obsługa klienta nieprzystępna, dostępność towaru utrudniona, niejasne warunki sprzedaży i ceny. Nie mamy porównania do rynków takich jak USA czy UK - gdzie oferowane są gatunki drewna wymiarowane, strugane, pełen wachlarz. Chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do dążenia polskiej rzeczywistości w tym kierunku. Mam nadzieję że swoimi sugestiami i opiniami, pomożecie mi w tym  ;)

Oferta na chwile obecną jest szczątkowa, rozwija się, powstaje - więc po co wrzucam to na forum?

Chciałbym zasięgnąć waszych rad i opinii! Przez długi czas na kanwie wydarzeń z forum kreuję sobie obraz waszych potrzeb, wymagań, oczekiwań. Moim celem jest stworzenie oferty zarówno dla odbiorców naszych wyrobów, jak i twórców.

Idąc za tymi potrzebami, analizując własne problemy z początkowego etapu działania w tym hobby - rozpoczynam od oferty
struganych, wstępnie wymiarowanych kantówek /desek / listew. W miarę wolnego czasu, pomiędzy etatem a warsztatem, uzupełniam kolejne wymiary i gatunki drewna które mam na stanie.

Chętnie dowiem się, jakie wymiary byłyby przydatne według was? Z jakich byście rezygnowali, a które byście kupili?

W najbliższym czasie (ten tydzień) pojawią się również: Dąb, Jesion, Bangkirai, a także przedmioty wykonane przeze mnie - deski do krojenia, serwowania, bloki rzeźnicze. Zachęcam więc do trzymania ręki na pulsie!

Link do allegro - Mice Crafts

Odnośniki do FB, Instagram, Pinterest, czy strony www podam wkrótcę - obecnie tworzę zawartość graficzną i merytoryczną, to proces długi i absorbujący.

MrReset:
Najsampierw, powodzenia! Trzymam kciuki by biznes się rozwinął :)

A teraz kilka uwag:

- wymiary - przeglądałem ofertę i nagle zacząłem się zastanawiać czemu orzech którego bloczek o wymiarach 2,5x10x10cm kosztuje 12zł by za chwilę zobaczyć 25x50x120 za 15zł. Chwilkę mi zajęło przestawienie się że tym razem podałeś to w mm (choć nie oznaczyłeś) - warto by ujednolicić wymiarowanie - szczególnie przy małych wymiarach

- nie wiem na ile to istotne dla "knifemaking-u" ale może warto by pomyśleć nad podawaniem układu słoi/z jakiego przetarcia. Albo wpisem w aukcję, że można sobie wybrać z jakim układem słoi? Zdjęcia pewnie będziesz miał standardowe, a nie indywidualne dla każdej aukcji więc taka informacja mogła by być przydatna.

i taki dodatek:
- zdjęcia niedoświetlone - ale to już od dawna widziałem w Twoich zdjęciach, że światła im brakuje - nie bój się poświecić mocniej lampą. A i może zaolejowałbym kilka deseczek i takie wystawiałbym na zdjęcia główne aukcji - by ładniej strukturę wydobyć?

Chaczins:

--- Cytat: MrReset w 2018-10-29 | 12:42:06 ---- wymiary - przeglądałem ofertę i nagle zacząłem się zastanawiać czemu orzech którego bloczek o wymiarach 2,5x10x10cm kosztuje 12zł by za chwilę zobaczyć 25x50x120 za 15zł. Chwilkę mi zajęło przestawienie się że tym razem podałeś to w mm (choć nie oznaczyłeś) - warto by ujednolicić wymiarowanie - szczególnie przy małych wymiarach
--- Koniec cytatu ---

Trafne spostrzeżenie. Dodane "MM" do aukcji dotyczącej okładek od reki.
Co do cen - staram się aby były zbliżone, jednakże nie każdy wymiar będzie uniwersalny w cenie w tym samym gatunku.


--- Cytat: MrReset w 2018-10-29 | 12:42:06 ---- nie wiem na ile to istotne dla "knifemaking-u" ale może warto by pomyśleć nad podawaniem układu słoi/z jakiego przetarcia. Albo wpisem w aukcję, że można sobie wybrać z jakim układem słoi? Zdjęcia pewnie będziesz miał standardowe, a nie indywidualne dla każdej aukcji więc taka informacja mogła by być przydatna.
--- Koniec cytatu ---
Docelowo chciałbym, aby kawałki przeznaczone do okładek były celowo z danego kawałka, i pod ten dokładnie cel.


--- Cytat: MrReset w 2018-10-29 | 12:42:06 ---- zdjęcia niedoświetlone - ale to już od dawna widziałem w Twoich zdjęciach, że światła im brakuje - nie bój się poświecić mocniej lampą. A i może zaolejowałbym kilka deseczek i takie wystawiałbym na zdjęcia główne aukcji - by ładniej strukturę wydobyć?
--- Koniec cytatu ---
Oświetlenie - wiem, po raz kolejny jest tu problem. Czas będzie wreszcie zainwestować w 2-3 punkty świetlne aby usunąć cienie i rozłozyć równomiernie światło. Nie chciałem jednak z tego powodu wstrzymywać realizacji dalej, bo jestem 2 miesiące do tyłu z "programem" - wiesz jak to jest, cały czas coś się znajdzie i nigdy się nie ruszy ;) Aczkolwiek tego uszczerbku jestem świadom - światła.

Co zaś do olejowania - zastanawiałem się nad tym. Prawdopodobnie wykonam druga serię fot z wykończeniem olejem, ale na chwile obecną nie chciałem "manipulować" wykończeniem drewna. Nie wiem jaki rodzaj wykończenia preferowałby klient, stąd zostawiam je "neutralne". Inaczej przeto gatunek prezentuje się pod lakierem, a inaczej w wosku. Chciałem uniknąć pretensji "panie ale to inaczej jest niż myslałem". Jednakże tego typu porównania wykończeń chciałbym zawrzeć na swojej stronie docelowej.

Sillvano:
Oferta jeszcze mała, ale trzymam kciuki, no i nie ma za pobraniem :)

Sebastian.P:
Trzymam kciuki. Działaj!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej