Obróbka metalu > Spawanie

spawanie - początek przygody

(1/17) > >>

sferoida:
mało drewniane, ale ...
Złożyło się, że potrzebuję przyłapać parę punktów w balustradzie z nierdzewki. Najgorzej zmówić się z kimś na takie drobiazgi. Dlatego poważnie rozważam bliżej zapoznać się z jakimś TIGiem, tym bardziej, że pewnie od czasu do czasu może pojawić się jakaś inna potrzeba.
Jeżeli chodzi o wybór sprzętu, to pewnie zdecydowałbym się na Magnuma THF TIG ac/dc. Podglądam Selera jak ładnie Mu wychodzi.

Oczywiście inwestycja w hardware, to łatwiejsza część. Zastanawiam się czy jako zupełny ignorant iść tą drogą.
Z czym przyjdzie mi się zmierzyć, o czym powinienem wiedzieć?

ozi:
..... że pierwsze 50mb spawów tigiem będzie wyglądało gorzej niż elektrodą, kup trochę złomu i trenuj
to takie łatwe tylko na ekranie  ;)

pinkpixel:
Drżenie dłoni i znalezienie wygodnej pozycji w jakiej się spawa, nie ma bata z ręką w powietrzu, bez podparcia trudno utrzymać łuk, jak punktowo to dasz radę po paru próbach, jak coś dłuższego i jeszcze z podawaniem materiału no to już wymaga ćwiczeń, bo jak druga ręka podaje materiał to jednocześnie nie będziesz mógł jej wykorzystać do podpierania tej z elektrodą dlatego wspominam o pozycji przy spawaniu. Nie masz nikogo niedaleko, gdzie mógłbyś popróbować?

Co do sprzętu, wygodnym rozwiązaniem jest włącznik pod nogą, jak w maszynach do szycia.

Mat1992:
Tigiem spawałem może ze dwa razy kiedy miałem okazję w poprzedniej pracy i szło mi lepiej niż elektrodą, bardziej mi się to poprostu spodobało. Czemu ma mieć rękę w powietrzu przecież można oprzeć sobie o materiał, na pewno trochę będziesz musiał potrenować, a co z elektrodami do nierdzewki?

pinkpixel:

--- Cytat: Mat1992 w 2021-01-23 | 16:59:59 ---Czemu ma mieć rękę w powietrzu
--- Koniec cytatu ---
bo wspomniał coś o balustradzie? :) jak będzie miał wygodne dojście to oprze, a jak nie? chyba że wchodzi w grę tymczasowy demontaż, różnie może być, a jak balustrada na zewnątrz i wiaterek? Co innego pospawać sobie coś na próbę w wygodnej pozycji, ale jak już się coś upitrasi to czasami podejść trudno ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej