Obróbka metalu > Spawanie

Wózek spawalniczy - projekt

(1/3) > >>

joannes:
Zacząłem projektować wózek dla spawarki MIG 208 Alu. W dolnej części zaplanowałem trzy szuflady, jedna ok 22 cm wysokości na przyłbicę samościemniającą i dwie po ok 14 cm wysokości na pozostałem akcesoria spawalnicze. Powyżej spawarka, a nad nią podręczna półka na aktualnie używane narzędzia, akcesoria. Szuflad nie rysowałem, pewnie coś zrobię ze sklejki. Moje doświadczenie w zakresie takich projektów jest małe, dlatego konstruktywne uwagi mile widziane.

Axo:
Ciekawy projekcik. Rozumiem, ze z tylu będzie stała butla na wózku i razem jeździła? Jeśli tak to w górnej części proponuje jeszcze zabezpieczenie w postaci łańcucha.

pinkpixel:
Uchylanie/podnoszenie obudowy spawarki w celu wymiany szpuli przewidziałeś, bo ta górna część zabudowana ramą? Tak żeby nie trzeba było jej z tej klatki wyjmować?

joannes:
@Axo tak jak podejrzewasz tam jest miejsce na butle, na razie będzie jedna. Nie narysowałem, ale zabezpieczenie będzie, musi być, o tym dalej. @pinkpixel przewidziałem wymianę szpulki bez wyciągania spawarki, ta ma z boku drzwiczki. Na chwilę obecną nie ma rozwiązanego organizera na "okablowanie" spawarki ;). Widziałem na yt różne wieszaczki z boku na kable, szlifierki itp. Nie chciałbym tego rozwiązania stosować, bo mam wrażenie, że to wpłynie ujemnie na mobilność. Wyciągając wózek na zewnątrz muszę pokonać kilka wysokich i krótkich stopni, dlatego tylne kołka wystają i dlatego butle muszą być zamocowane stabilnie. Łańcuch na pewno będzie, ale jeszcze inne gotowe rozwiązanie. Na chwilę obecną nie wiem co, może wykorzystam pasy transportowe. Muszę jeszcze pomyśleć nad rączkami z tyłu i przodu wózka. Z tyłu chyba dospawane uchwyty do bocznych profili. To będzie tez zabezpieczenie reduktora, jak będą dwie butle.  Nie napisałem wcześniej, profile to 30x20, 20x20 i chyba 30x30, ścianki o grubości 2 mm, nie za cienkie? Znacie jakiś dodatek do ketchupa, który mi to wylistuje profile?

Axo:
Jesli chodzi o mocowanie kabli to dospawaj po 2 sztuki na jeden bok wozka i  bedziesz po prostu zawilaj okablowanie. Z tym nie dojdziesz do ladu bo okablowanie jest zawsze klopotliwe.

Mozesz rowniez dospawac kawalek kurki i tam wsadzac uchwyt spawalniczy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej