Maszyny elektryczne stacjonarne > Strugarki / Grubościówki / Szlifierki

Stiler JP0801

(1/7) > >>

Riki2004:
Mała recenzja/opinia oczywiście na świeżo

Jak przyjechała wyglądała takZłożona gotowa do pracy, trzeba było tylko nóżki przykręcić gumowe. Dostałem rabat 100 złoty po napisaniu do nich na maila z zapytaniem o to czy nie da się coś urwać z ceny. Domówiłem dodatkowy komplet noży za 300 złoty. Zapłaciłem 6699 oj bolało.
Maszyna cała pokryta oliwą/smarem na pierwszy rzut oka wygląda nieźle, potem trochę traci w oczach widać że to ryżolandia i nie wszystko jest tak jak trzeba. Blaty jak na moje pomiary proste. Instrukcja z du*y jest ale od mniejszego brata ogólnie z du*y i koniec.Taki babolek na przykładnicy
taki wżerek na blacie podawczym

mocowanie tej osłony jest jak najbardziej ok ale ten wihajster co trzyma sprężynę żeby sama osłona wracała na swoje miejsce opiera się o blat i to tak jakby zaraz miał się ześlizgnąć tutaj właśnie widać ryżolandie
tak wygląda w pełnej krasie, przykładnicę łatwo ustawić, jest masywna nie przesuwa się ani nie rozregulowuje się dopóki jej się nie przesuwawyregulowanie tego żeby po zmianie kąta przykładnicy z powrotem był kąt 90% dla mnie na tą chwile nie do ogarnięcia.

Teraz o nożach i ich ustawieniu
komplet zapasowych noży Wymiary noża: 205 mm x 17 mm x 3 mm
może ktoś wie gdzie dokupić inne lepsze o takich wymiarachprzyrząd do ustawiania noży.

Odpalamy maszynę, ale Hola hola nauczony przez korniszonów i chińczyków jak potrafią złożyć maszynę zaczynamy od sprawdzenia dokręcenia noży na wale. A to od razu chciałem je wyregulować metodą na listewkę i ustawiłem je za wysoko tak że jak miałem blat podawczy ustawiony na 0 to myślę że zbierało na 3-3,5 mm. A przy ustawianiu noży jakie ździwienie "PRODUCENT" podaj ena stronie że jest wał 3 nożowy, a tutaj ustawiam i doliczyłem się 4 noży. Zapasowych też przysłali 3 :) Więc całkiem niezły ten producent że nie wie co produkuje a potem sprzedaje. Na początku nie chciałem w to uwierzyć więc je ponumerowałem są 4 jak byk :D

Ustawiłem je przyrządem do ustawiania noży który otrzymałem razem z maszyną. Niestety wtedy były za nisko i po pr******chaniu materiału po wale materiał wadził o blat odbiorczy. Ustawiłem noże po raz 3 wykazując się mega cierpliwością wszystkie noże przesuwają poziomice o dokładnie 5 milimetrów i teraz moim zdaniem jest ok.

Tutaj zdjęcia struganego materiału na zbiorze 0,5 milimetra i 1 milimetr sosna odpady i modrzew, nic innego nie mam. Jakość jest moim zdaniem średnia i myślę że te noże są tępe wszyscy na YT mówią uważaj nie pokalecz się przy ustawianiu noży, tutaj dotykałem je, wpychałem paluchami ostrza i nic takiego nie miało miejsca. Nie mniej jednak są plusy (oczywiście moje doświadczenie to scheppach) jest cichutki ten silnik 3fazowy oraz to że trzyma kąty z czym walczyłem niemiłosiernie często w scheppachu.


Czy kupiłbym jeszcze raz, tak kupiłbym znowu bolała by kwota ale jest to nowa maszyna prosta w budowie wydaje mi się że jestem wstanie ją ogarnąć samemu. Do kupie dobre noże i będzie hulać mam nadzieję że bezaawaryjnie i bezregulacyjnie. Z moim stanem wiedzy o wyrówniarkach nie jestem wstanie dokonać zakupu używanego sprzętu żeby nie wdepnąć w minę (A ceny tak samo się zmieniły od tamtego roku jak i tego stilera) . Może to nie sprzęt docelowy a może tak zobaczymy jak będzie się sprawował.
Jeżeli ktoś kiedyś będzie chciał zobaczyć i ocenić na własne oczy zapraszam.


 


Stasiek:
Noże sprawdź z Pilany 210x20x3 powinny pasować bez problemu.
Co do ustawienia noży to musisz popracować nad tym bo moim zdaniem to strugają 2.
Groszek i Billu sporo na forum wrzucali o ustawianiu noży a w singlu robi się to łatwiej niż w combo.
Sprawdź równoległość blatów.
Sam kiedyś zastanawiałem się nad tą maszyną ale wtedy nie było a potrzebowałem na już.
Na dzisiaj jak dla mnie cena poje**na.
Niech służy.

Maverick:
Mam Jp6, czyli mniejszy model. Strugam na nim już ponad rok.
Noże od razu kup nowe Pilany albo Globusa, bo z pierwszą firmą mogą być problemy, z racji opóźnionych dostaw i najlepiej od razu na zapas wziąć jeden komplet więcej.
Co do ustawiania przykładnicy to musisz ją wyczuć, bo u mnie sytuacja wygląda tak, że przy dokręcaniu śruby przykładnica delikatnie się cofa i muszę ustawić trochę więcej niż 90 st., żeby później mieć ten niby kąt 90.
Kratkę od przyłącza odciągu podejrzewam, że też wytniesz, bo wióry będą zatykać dziurę.
A jeżeli chodzi o osłonę to u mnie sprężyna już nie domaga. Poza tym zorientuj się dokładnie czy osłona nie jest zbyt nisko, bo raz już noże zaczęły ją strugać i musiałem podłożyć nakrętkę, żeby była wyżej.

oldgringo:
Po pierwsze gratulacje z nowego sprzętu. Zawsze jest dużo radochy, jak nówka wjeżdża na warsztat :)


--- Cytat: Riki2004 w 2021-06-29 | 19:48:26 ---Na początku nie chciałem w to uwierzyć więc je ponumerowałem są 4 jak byk 
--- Koniec cytatu ---

O czymś takim to jeszcze nie słyszałem. Żeby czwarty nóż na wale dostać w gratisie  ;D Gratki podwójne.

jack49:
Ja również jak kolega Maverick posiadam JP6 i w sumie mam o nim podobne zdanie co Ty o swoim JP801 - chinol ale stabilny ;-). Sprzęt jest na prawdę spoko ale jak już to w kilku postach napisałem nie za obecną cenę... A ten JP801 to już w ogóle cena kosmos i doliczając cenę jakiegoś np. DW733 to masz spory budżet na fajne combo a z racji tego, że masz 400V to wybór masz ogromny.
W sumie te moje dywagacje są trochę bez sensu bo już kupiłeś i zapewne będziesz zadowolony.
Co do osłony to nie lubię tych amerykańskich (tak się na ten rodzaj mówi?) i u mnie dość szybko została zdemontowana. A tak w ogóle to mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa tych osłon, bo te europejskie wydają mi się bezpieczniejsze.
Jeśli chodzi o noże to oryginalne faktycznie du*y nie urywają ale nie przeszkadza mi to w ogóle bo na końcu i tak z każdej strony puszczam przez DW i powierzchnia jest super.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej