Maszyny elektryczne stacjonarne > Strugarki / Grubościówki / Szlifierki

Strugarka i grubościówka

(1/8) > >>

MySZ:
Cześć :)

Ostatnio pisałem że mój zakup Metabo HC260 mi się nie do końca udał, a to oznacza że muszę się rozejrzeć za czymś innym.

Patrzyłem na używki na olx-ach i innych, i są dwie rokujące pozycje, ale 600-800km ode mnie (Szczecin), a to nieco za daleko. Stąd zacząłem kombinować coś innego.

Moje wymagania:
- nie mogą to być dwie wielkie maszyny żeliwne, stare etc, bo nie mam na to miejsca :( Mam do dyspozycji równoległobokprostopadłościan o wymiarach: (szer x wys x gł) 1820 x 835 x 650 [mm]. Nie jest to mało chyba, ale też nie pozwala na szaleństwo.
- musi to się dać transportować. Opisana ilość miejsca jest pod stołem warsztatowym, więc muszę postawić to na jakiejś platformie/wózku, i do pracy wyjeżdżać z tym na środek garażu. Najlepiej żebym nie musiał odpinać przykładnicy żeby się tam mieścić.
- 230V, brak szans na "siłę"
- 6k PLN to górny poziom, max, nie do przeskoczenia. Żonaty jestem ;) Najlepiej poniżej 5k.

Moje potrzeby:
- struganie jesionu i dębu, z rzadka jakaś sosna
- rzadko przekroczę 120cm długości struganego elementu, ale dobrze by było żebym dał radę np. dorobić jakiś stolik żeby raz na jakiś czas wrzucić tam powiedzmy 2m
- nie chcę czekać kolejnych kilku miesięcy na sprowadzenie, więc rozpatruję rzeczy które teoretycznie da się kupić prawie od ręki
- jak najszerzej ;) myślę sobie że 220mm to minimum, HC260 było w sam raz, ale i więcej bym nie pogardził

Od wczoraj rozpatruję kombinację:
- Scheppach jako strugarka (może być nawet kombo, po prostu nie będę jej przezbrajał)
- DW733 jako grubościówka

Macie lepsze pomysły jak wypełnić lukę po HC260? :(

jack49:
W tym przypadku jeśli miałbym coś doradzić to oprócz DW faktycznie można iść w Scheppacha ale używanego. Scheppachy i inne tego typy konstrukcje mają swoje ograniczenia i mnóstwo upi***liwych baboli które różnią się w zależności od sztuki. Na pewno nie jest to sprzęt który można by nazwać "docelowym".
Podsumowując - dziś kupujesz DW733 + używanego Scheppacha a od jutra przeglądasz oferty sklepów i ogłoszenia w poszukiwaniu porządniejszej wyrówniarki w sensownej cenie.

Axo:
Mam zestaw scheppacha +dw773 i sobie chwale. Owszem nie można siepacza porównywać do ciężkiej maszyny z żeliwnymi blatami. Inna kultura pracy. Ale spokojnie da sie pracować.
Trzeba robić to z głowa. Zbiór max 1.5mm i jedziemy. Nie chciałem przezbrajac chińczyka wiec dewalt wypełnił luke.

microb1987:
Nie znam twoich przygód z Metabo, ale w tym budżecie dla amatora i na 230 rozejrzałbym się za combo electra beckum. Niby to samo co Metabo, ale electra starsza, co sugeruje, że lepiej wykonana.
Sam myślę czy by nie pogonić dw733 i coś takiego kupić. Używam od dzwona, miałem ciśnienie na 2 maszyny, ale jest jak jest.

MySZ:
Od momentu gdy wymyśliłem tą kombinację, tym bardziej ta idea mi się podoba: dwie maszyny, czyli opcja bez przezbrajania etc :) stoliki/wózki odpowiednie tak żeby mi się dobrze pracowało to sobie zrobię, żaden problem.

@jack49 A co byś proponował zamiast Scheppacha? Bo "dużego fajnego żeliwnego" nie wstawię raczej, patrz wymagania w pierwszym poście ;) Czy np. Rebir będzie lepszy od Scheppacha? Nie wydaje mi się?

@Axo No mi nie przeszkadza że mniejszy zbiór, to wszystko hobby i dla przyjemności, dam radę :) Dzięki za opinię.

@microb1987 Nie mam przygód jeszcze :D Nie podałem szczegółów, ale te dwie rokujące pozycje o których wspominałem to właśnie Electra Beckum:

https://www.olx.pl/d/oferta/grubosciowka-elektra-beckum-rowniarka-strugarka-230v-szczytno-CID628-IDKkcWP.html
https://www.olx.pl/d/oferta/grubosciowka-strugarka-wyrowniarka-heblarka-elektra-beckum-CID628-IDKaypO.html

Ale dużo za daleko żeby jechać i oglądać, przestaje mi się opłacać. A nie chcę czekać kolejnych miesięcy na trafienie czegoś bliżej :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej