Maszyny elektryczne stacjonarne > Strugarki / Grubościówki / Szlifierki

Strugarka Stiler JP6/8 lub podobne

<< < (2/3) > >>

jack49:

--- Cytat: eror1968 w 2021-06-11 | 11:00:47 ---z grubościówką Tritona, którą już mam
--- Koniec cytatu ---
To jest w tym przypadku najważniejsze - masz już grubościówkę. Ja miałem podobnie z DW i trzeba było coś dobrać a w Polsce nie ma dużego wyboru samych wyrówniarek. Kolega który założył wątek jak rozumiem nie posiada nic więc warto przemyśleć wszystkie za i przeciw.
W przypadku wyboru dwóch maszyn warto jeszcze przemyśleć jako wyrówniarkę Tritona (chłopaki chwalą i sam się również nad nim zastanawiałem) chociaż z tego co wiem jak szybko się pojawił na rynku tak szybko zniknął i nikt nie wie kiedy i czy powróci.
W przypadku dwóch maszyn oprócz wygody mamy jeszcze dwa inne plusy - jeden o którym wspomniałeś - combo najprawdopodobniej będzie 25-26cm a drugi, ważniejszy - przy DW733 masz gwarancję świetnej jakości powierzchni. Stiler na oryginalnych nożach ma jakość średnią (podobno na Pilanie jest dużo lepiej) ale w ogóle mi to nie przeszkadza bo puszczam przez DW i jest bajka.

M.ChObi:
@Groszek ?
Miałeś chyba

Groszek:

--- Cytat: M.ChObi w 2021-06-11 | 11:37:02 ---@Groszek ?
Miałeś chyba

--- Koniec cytatu ---

Sprawdzałem przed chwilą u Stilera ceny maszyn. Ja kupowałem 2 lata temu stilera 310 kombo za 5500 i to była cena, którą teraz można byłoby jeszcze za niego zapłacić - bo tyle jest wart - bo to nie jest zły sprzęt i da się na nim coś zrobić.

Obecna cena prawie 9k jest tak zabawna, że jak ją zobaczyłem, to sie obsmarkałem ze śmiechu. Tak samo jak patrzę ceny za pozostałe sprzęty. Ale skoro ludzie kupują za tyle - to niech stilery zarabiają - to w końcu biznes.

sprawdzałem kiedyś na miejscu liniałem jp6 i liniał latał na podawczym albo odbiorczym - nie pamiętam - także, z jakością tych singli tyż niezbyt. (natomiast 310 kombo miał proste jak sku**esyn blaty - aż byłem w ciężkim szoku - 5 setek maks można było pod liniał wsadzić w niektórych miejscach)

W tych pieniądzach szukałbym na pewno czegoś lepszego - w tym używek industrialnych sprzętów i tutaj mógłbyś pogadać z @Bill Door - lubi klasyki - może coś poleci.

Strugmar:
Założenie początkowe było takie ,że miałem kupić maszynę nową 2w1 (10-13tys). . Jednak przemyślałem ,że przyda mi się jeszcze Festool DOMINO DF 500 Q-Set (4300zł)
No i padł wybór na dw733 i strug. Ale teraz po przeczytaniu co piszecie to znowu może rozważyć za i przeciw.

Na początek lecę ze stolikami, krzesłami, klejonkę * klejonki nie robiłem ale szybko się uczę i jestem dokładny więc na pewno mi się spodoba zabawa z nimi.

Groszek:

--- Cytat: Strugmar w 2021-06-11 | 13:31:06 ---Założenie początkowe było takie ,że miałem kupić maszynę nową 2w1 (10-13tys). . Jednak przemyślałem ,że przyda mi się jeszcze Festool DOMINO DF 500 Q-Set (4300zł)
No i padł wybór na dw733 i strug. Ale teraz po przeczytaniu co piszecie to znowu może rozważyć za i przeciw.

Na początek lecę ze stolikami, krzesłami, klejonkę * klejonki nie robiłem ale szybko się uczę i jestem dokładny więc na pewno mi się spodoba zabawa z nimi.

--- Koniec cytatu ---

@Strugmar domino se jeszcze kupisz. Lepiej zainwestuj na początek w jak najlepsze maszyny "bazowe" - na strugarce bym nie oszczędzał :) tak samo jak na pilarce... Prawda jest taka, że wielu stolarzy nie ma domino i sobie dają radę :) hehe, naucz się trochę pracy dłutem żeby gniazda umieć robić i na pilarce wycinaj czopy i jakoś pójdzie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej