Maszyny elektryczne stacjonarne > Strugarki / Grubościówki / Szlifierki

Strugarko grubosciowka stomana 320

(1/3) > >>

PL_Poland:
Witam,
Czy ktoś z Kornikow posiada ten że model strugarko grubosciowki: GRUBOŚCIÓWKA Stomana ADM 320 i może się wypowiedzieć w kwestii czy warto kupić ta maszynę czy lepiej darować sobie ? Z góry dziękuję za podpowiedzi  8)

Groszek:
po sposobie w jaki sie otwierają blaty odradzam :) chyba ze masz bardzo duzo miejsca w warsztacie, nie lubisz wygody i koniecznie chcesz stomana :)

poszukaj moze czegos gdzie blaty klada sie w inna strone.

PL_Poland:
Czyli lepiej jak blaty będą podnoszone "razem" do góry ?? Takie rozwiązanie jest mniej uciążliwe w sensie rozregulowywania blatów??

Eustachiusz:
Najbardziej ergonomiczne jest postawienie strugarki przy ścianie - przykładnicą do ściany. Ale przy założeniu, że zawiasy są od strony przykładnicy - wtedy po przebrojeniu masz dostępne miejsce w całym warsztacie, na odkładanie obrobionego materiału i sięganie po nowy. Przy tej strugarce musisz wkładać materiał wciskając się między stoły strugarki a ścianę, a potem odbierać w ten sam sposób.
Jeśli masz duży warsztat, to postawisz strugarkę na środku i nie martwisz się brakiem miejsca.

Co do unoszenia stołów - każda maszyna kombinowana się rozregulowuje po jakimś czasie. Ale nawet tę stomanę można na spokojnie ustawić (pod warunkiem, że ma płaskie blaty). Groszek swoją ustawił, ja swoją ustawiłem, wystarczy cierpliwość i odpowiedni sprzęt pomiarowy, a wszystko ustawisz. W tym modelu masz wał spiralny - odpada ustawianie noży, a to najbardziej upi***liwa rzecz. To nie najgorszy sprzęt, ale nie jest to mercedes. Seria hammer od feldera też jest daleko od mercedesa - a kosztuje 2 razy więcej.

Jabbbbba:
Hmm, w tym modelu nie ma wału spiralnego. Co prawda jest w ofercie taka maszyna ale już za 10k netto.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej