Narzędzia elektryczne mobilne > Strugi

Holzstar ADH 26C - grubościówka nie działa - zabezpieczenie?

<< < (2/2)

chojny:
A ja nie w temat, chciałem zapytać jak wygląda wymiana noży i ustawianie ich, jest to jakieś problematyczne ??

Eustachiusz:
Nie martw się, cały temat jest nie w tym dziale, więc pytanie jest raczej ok.
Popatrz na to zdjęcie:


Masz tu 2 otwory na wale - są w nich śruby, którymi regulujesz precyzyjnie wysokość noża (oczywiście najpierw poluzowujesz nóż, korygujesz wysokość, blokujesz nóż, pilnując, żeby był dociśnięty) i sprawdzasz, czy jest na odpowiedniej wysokości - za pomocą stalowego przymiaru (powinien go przesunąć o kilka mm, i każdy nóż powinien mieć tę samą wartość przesunięcia) - albo super precyzyjnie - czujnikiem zegarowym (tu dygresja - czujnik jest tak dokładny, jak jego podstawa - na taniej i małej podstawie nie masz żadnej dokładności) - ustawiasz 0,01 - 0,02 mm powyżej stołu odbiorczego.

chojny:
Takie rozwiązanie jest dobre? Nie wpędzi człowieka w nerwicę?, Nóż się nie przesunie przy przykręcaniu śrub?

Eustachiusz:
Generalnie w przypadku wału na noże do ostrzenia, to jest to najlepsze rozwiązanie. Sprawdzone, ale też ekonomiczne. Są droższe rozwiązania tzw. systemowe - tersa, noże systemowe feldera - noże są jednorazowe, mają precyzyjne wymiary i po założeniu zawsze są wysunięte tak samo. Są też wały spiralne - wymieniasz lub obracasz nożyk i niczym się nie martwisz. Ale to już znacznie większy koszt. Są też tańsze sposoby - nóż podparty na sprężynach, który regulujesz zupełnie losowo, robi na materiale fale i wkurza niemiłosiernie - i wtedy albo zmieniasz maszynę, albo zaczynasz żyć w zaprzeczeniu - sam sobie wmawiasz, że jest ok.

chojny:
Super wytłumaczone, dziękuję Ci za rzeczowa odpowiedź. Na dobrą sprawę jest to takie minimum aby nie żyć w zaprzeczeniu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej