Narzędzia elektryczne mobilne > Strugi

Rebir IE-5709M - czyli mniejszy brat IE-5708M

(1/6) > >>

monochromatyczna_inflacja:
Cześć,
Przejrzałem chyba cały ten dział i doszedłem do wniosku że Rebir ma tylko jeden strug IE-5708M  ;D
Ale okazało się, że jest jeszcze IE-5709M. Jako, że nie potrzebuję tak dużej krowy to ten model wydaje się dla mnie idealny.
Nie wiem tylko, czy sprawuje się on proporcjonalnie dobrze w porównaniu do większego modelu.
A dlaczego ten mniejszy?
- 100mm szerokości strugania - to i tak sporo więcej niż mam obecnie
- moc urządzenia 1.4kW - w porównaniu do ok. 800W w Boschu to i tak prawie 2x więcej.

Zatem, jeśli ktoś ma doświadczenia z tym strugiem albo chociaż mógłby podpowiedzieć czy ten model ma sens w przypadku mniejszych prac to będę bardzo wdzięczny za radę.
Chyba jeszcze powinienem nadmienić, że ma on służyć wyłącznie jako strug stacjonarny, a strugane elementy nie przekroczą 80-90mm.

piociso:
Z małym nie mam doświadczenia. Duży mam ponad rok. Wg mnie kupowanie małego jest nie opłacalne. Ze mniejszy? Ile? Ze lżejszy? Ile? Podczas pracy niewiele zmieni. Szerokość 15,5 a 10 cm strugania to zdecydowana różnica. Zdecydowana. Teraz nie Potrzebujesz. Zobaczymy za pół roku ;)

monochromatyczna_inflacja:
Dopiero zacząłem się bawić w stolarkę, więc na razie zajmuję się robieniem jakieś drobnicy. Zero ambitnych projektów.
Jak mam się nauczyć roboty to jednak wolę zacząć od mniejszego sprzętu. Jeśli się z czasem się okaże, że już sam jestem w stanie zbudować np. stodołę to wtedy będę się zastanawiał nad czymś większym.
Dlatego padło na ten mniejszy.
W moim pytaniu bardziej chodziło mi o ustalenie, czy marka Rebir (której wcześniej nie znałem) to generalnie gwarancja dobrej jakości, czy może tylko IE-5708M im się udało. A reszta to po prostu szmelc.

wojo72:

--- Cytat: monochromatyczna_inflacja w 2021-04-30 | 11:53:19 ---W moim pytaniu bardziej chodziło mi o ustalenie, czy marka Rebir (której wcześniej nie znałem) to generalnie gwarancja dobrej jakości, czy może tylko IE-5708M im się udało. A reszta to po prostu szmelc.
--- Koniec cytatu ---

Mam IE-5708M  od jakiegoś czasu i mam też wiele lat mniejszy (chyba ma coś koło 70 mm szerokości strugania) z tej fabryki jeszcze z czasów CCCP. Te strugi są oparte na tej samej konstrukcji klepanej od bardzo wielu lat różnią się głównie gabarytem, są raczej toporne ale za to trwałe i mocne. Ja zamiast IE-5709M dołożył bym stówkę i kupił IE-5708C o szerokości noża 110 mm, ma sporo większą stopę a w przypadku strugania ma to znaczenie.

piociso:
Rebir ma dobre sprzęty. Mają pozytywne oceny. Ten duży Rebir to ich taki kultowy strug wszystkim znany. /wszystkim zainteresowanym/.
A poza tym. Mniejszy strug równa się mniejsza stopa /w domyśle stolik/ a to już zdecydowana różnica.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej