Narzędzia ręczne > Strugi / Ośniki

stare strugi-co to za nabytek

(1/2) > >>

krit6:
Dzisiaj piątek, więc jak mawiają starzy medalikarze -"święto bata" , czyli jeden z dni targowych w Częstochowie.
W trakcie oględzin różnych wystaw rzuciły mi się w oczy dwa stare strugi- tak myślę,że stare , jeden z epoki słusznie minionej marki "Anu dawaj", znaczy się radziecki stalowy oraz piła narznica, Strugi drewniane mają sygnowane noże, jednak nic nic o nich więcej nie wiem. Strugi są w opłakanym stanie, widać nie żałowano im pracy nawet jak stopę miały już zużytą,  gładzik o szerokości noża 50 mm, brakuje mu około 20 mm stopy.
Równiak o szerokości noża 40 mm brakuje mu 10 mm stopy, klin ktoś dorabiał, ale jego praca jest średniej jakości- tak jak bym ja to robił.
Jeśli wiecie coś więcej o tych strugach, to czekam na informację.
Mam też prośbę do kilkoro z Was którzy odnawiali i naprawiali stare strugi- czy opłaca się je reaktywować do pracy, czy lepiej odświeżyć i do kominka- \\\znaczy się nad kominek na ścianę.eso:
Tylko narżnica regulowana wygląda jakby chciała być odnowiona, reszta do kominka, a ja chętnie odkupię nóż burys&co :)

krit6:
Ha,ha,ha -nie sprzedam Ci go, pisałeś już że potrzebujesz  takiego. Znaczy się dobry jest.

Berbelek:

--- Cytat: eso w 2019-11-08 | 15:28:31 ---reszta do kominka,
--- Koniec cytatu ---

Tego metalowego bym nie wrzucał, plastikowe pochwyty nie dadzą Ci dużo ciepła  ;D
Za bardzo nie ma co ratować.
Skoro brakuje 20 mm stopy to może spróbuj zrobić doklejkę. Wyrównaj to co jest, doklej kawałek buczyny a potem wydłutuj. Sporo roboty, na pewno więcej niż warty ten korpus, ale dla samej frajdy ze zrobienia tego samemu może warto :).

krit6:

--- Cytuj ---Tego metalowego bym nie wrzucał
--- Koniec cytatu ---
pewnie, przeca  to marnotrawstwo.  Drewniane brałem ze względu na noże, jednak ten spracowany gładzik nie daje mi spokoju, dał bym mu grabową stopę, a raczej buta ale nie mam drewna, jakąś buczynę mam i pewnie zrobię mu buta chociaż to będzie pierwsza operacja tego typu w mojej praktyce (partactwie) stolarskiej, ;D ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej