Narzędzia ręczne > Strugi / Ośniki

Zdzierak w wersji infill

<< < (2/4) > >>

eso:

--- Cytat: Eldier w 2018-07-17 | 12:05:10 ---Piękna robota :) Na filmie nie widać tych wszystkich niedociągnięć :P

Daj linka do tego ToolMake i masz mój głos :) Myślę, że nie tylko mój :)

--- Koniec cytatu ---


16:38 widać bardzo dokładnie ;)

Pod filmem na yt masz linki :) na #toolmake nie ma głosowania. Decydujący głos ma organizator, Mitch. Dzisiaj napisał na patreonie, że w tym roku weźmie pod uwagę propozycje jego patronów z patreon.com

krit6:
Brawo Stawros, mnie zawsze interesowało, że to tak szybko Ci idzie. Jak patrze na cięcie płaskownika 6, to się nie mogę nadziwić. Pracujesz jak piła taśmowa z napędem turbo.Bez względu na wynik konkursu i tak wygrałeś. Bardzo dobra robota, a niedociągnięcia o których mówisz i tak nie mają żadnego wpływu na ocenę Twojej  pracy. Z Twoich strugów, które widziałem ten jest najpiękniejszy.

tomekz:
Podziwiam , robisz piękne  rzeczy . :)
A dlaczego tniesz   ręcznie  metalowe elementy  itp. ?

krzysiek:
No co ja mogę napisać ? :) Tylko się uczyć od Ciebie , podglądać twoje tricki. Zrobiłem dwa router'y , prowadnik i jeszcze parę innych pi***ół , wspomagałem się laserem , frezarką CNC ,ale to co Ty robisz pilnikiem , piłą do metalu, piłką włosową i pilnikami to jest bajka.
Podziwiam i gratuluję. ;D

krit6:

--- Cytuj ---A dlaczego tniesz   ręcznie  metalowe elementy  itp. ?
--- Koniec cytatu ---
Też się nad tym zastanawiałem, i doszedłem do takich wniosków, temperatura dla stali jest tym samym, czym woda dla drewna. Pod wpływem gorąca  tworzą się w metalu naprężenia, dochodzi do zmian w strukturze materiałowej. Po wystygnięciu może nastąpić trwałe zniekształcenie materiału, jego pęknięcie lub wygięcie. Powstałe naprężenia i zmiana twardości nie są to zmiany mile widziane, a do tego klepanie tego na zimno młotkiem kulowym to jak proszenie się o śmierć. Jak więc ciąć metal, aby nie nastąpiły takie zmiany , jedyna metoda to cięcie wodą, ale w produkcji jednostkowej jest to koszt który przewyższa kilkadziesiąt razy otrzymany wyrób gotowy.  Taśmówka do drewna? Nie nada się, trzeba by zamontować  chłodzenie cieczą, aby nie przegrzać metalu. Gumówka-rozgrzewa metal do żaru-odpada.W trakcie cięcia ręcznego też powstaje ciepło, lecz jest go nie wiele, metal nie przekracza 60- 80 stopni a to chociażby dlatego że się męczymy i musimy odpocząć, musimy uważać, aby nie zniszczyć brzeszczotu od przegrzania. Myślę,że to są te przyczyne, dla których ręczne cięcie jest preferowane.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej