Narzędzia elektryczne mobilne > Szlifierki

Szlifierka kątowa Bosch GWS 125 mm 750 W

(1/11) > >>

fyme:
Witam, jako że moja stara szlifierka kątowa po jakiś 10 latach wyzionęła ducha na robocie, dziś na szybko kupiłem w Casto Boscha GWS 125 mm 750 W. Czemu taką? Bo była tania (199 PLN) i mam nadzieję że Bosch nadal jeszcze robi dobry sprzęt :)

Za producentem:

Moc nominalna    750 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia    2.800 – 11.000 min-1
Gwint wrzeciona szlifierki    M 14
Średnica tarcz    125 mm
Wymiary narzędzia (szerokość)    73 mm
Wymiary narzędzia (długość)    270 mm
Wymiary narzędzia (wysokość)    100 mm
Waga    1.8 kg

Tak to cudo wygląda


Na tą chwilę rozciąłem przy jej pomocy starą wannę żeliwną na pół bo nie dałem rady wytachać jej w całości z pierwszego piętra po zakręcanych schodach i nadal działa więc chyba nie będzie źle. 

Obecnie stwierdzam:

- ma softstart w wersji 750 S - w wersji GWS 750 z Casto softstartu brak!
- jest lekka
- poręczna
- pracuje równo
- nie czuć bicia na tarczy
- ładnie się prezentuje :P

Jak skończę kłaść płytki to dopiszę kilka spostrzeżeń o sprzęcie :)

Link do strony producenta

Strużyn:
Nie lepiej był omłotem rozbić ? Wiem, że sąsiedzi tego nie lubią, ale u mnie 5 uderzeń i wanna była złamana na pół. Ja mam Bosch GWS 850 CE, kupiłem bo była najtańsza z regulacją obrotów. Nadal działa .... podłączam zwykle do przystawki lamelownicy. Jeden mankament to dziwna kultura pracy. Jak ją włączyłem po zakupie to wydawała dźwięk jakby miała zjechane łożyska. Potem gdzieś wyczytałem że to był jakiś niezbyt udany model Bosch'a.

fyme:
Rozbić? ;D ;D ;D Przyje**łem parę razy młotem ale hałas był nie do zniesienia dla mnie, pomijając już sąsiadów ;D Zdecydowałem ciąć i udało się na tyle by staszczyć dwie połówki przed dom :)

No ta na razie pracuje kulturalnie a regulacji obrotów nie potrzebuję. Jak dostanie w dupę na gresach czy granitach to zobaczymy co jest warta ;D Jak zdechnie to do Casto i reklamacja :P

Teos:
A to ciekawostka, właśnie sprawdzałem na stronie Juli https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/szlifierki-katowe/elektryczne-szlifierki-katowe/szlifierka-katowa-010323/ jest podobny Bosch tyle że zielony i do tego droższy. Niedawno zajechałem jakiegoś taniego Meeca i wymieniłem na nowego Boscha. Jestem przekonany że jest niebieski i kosztował też 199 zł.  Zawsze mi się wydawało że niebieskie są dla profesjonalistów i z reguły droższe a tu taka niespodzianka. Ktoś może wie dlaczego ten zielony jest droższy ?

kwita:
W Juli sporo takich samych narzędzi jest droższych niż w innych sklepach :)
Gdy po ponad 20 latach poległ mój Black@Decker, postanowiłem kupić z regulacją obrotów i nie żałuję. Ważna też była beznarzędziowa wymiana tarczy... Ale cena ponad dwa razy do góry :)

Ale za taką cenę to na pewno warto...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej