Narzędzia elektryczne mobilne > Szlifierki

Budżetowa szlifierka

(1/4) > >>

Paweł B.:
Witam

Szukam budżetowej szlifierki. Nie wiem czy wybrać mimośrodową czy taśmową (typu czołg) tak więc poprosiłbym o propozycję tej i tej.

Kwota do 450zł.

W chwili obecnej muszę dużo listewek szlifować wiec czołg by się bardziej sprawdził ale potem nie wiem co będę robił wiec bardziej uńiwersalna byłaby mimosrodowa dla mnie

Pozdrawiam
Paweł

KolA:
Propozycji nie podam bo sam mam czołg Parkside i mimośrodową Graphite ale przede wszystkim (moim skromnym zdaniem) to nie są urządzenia na zasadzie "ta albo ta".
Chociaż obie są szlifierki to bardziej uniwersalna jest mimośrodowa jeśli już musisz wybrać jedną. Z kolei przy listewkach czołg się bardziej sprawdzi chociaż pamiętaj, że gładszą powierzchnię uzyskasz z mimośrodowej własnie przez oscylację, czołg pozostawi większe ślady z racji tego, że taśma tylko w jednym kierunku się porusza.

krzysiek_z:
Kola ma racje. Taśmowa nie wykończysz materiału bo będa  ślady od taśmy i do tego nie utrzymasz równej powierzchni. Ona jest za bardzo agresywna.
Na początek sugeruję mimośrodową bo jest bardziej potrzebna w warsztacie (moim zdaniem)
Z mimośrodowych mogę polecić Bosch Professional GEX 125-1 AE, mała (trzeba więcej czasu) ale dobrej jakości. I  równie ważne są papiery. Nie kupuj najtańszych tylko sprawdzone / firmowe. Koniec końców to papier tutaj działa.

raven:
Ja podobnie jak Kola mam czołg Parkinsona i mimośrodową Graphita (tego większego). Z tej drugiej jestem bardzo zadowolony.

Paweł B.:
https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/szlifierki-i-polerki/szlifierki-oscylacyjne/szlifierka-mimosrodowa-graphite-430-w-59g347  Takie coś?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej