Narzędzia elektryczne mobilne > Szlifierki

Szlifierka orbitalna Sicco BLS350 prawie jak Mirka

(1/9) > >>

DyzMeg:
Będąc jakiś czas temu u kolegi z forum @Fiodor45, który ma masę mega zaje**stego sprzętu, wziąłem do ręki jedną z jego szlifierek na literę F. i zdałem sobie sprawę, że narzędzia których używam są delikatnie mówiąc do du*y.
Od tamtej pory zastanawiałem się jak poprawić swoją marną sytuację.
Śledząc wątki na forum trafiłem na ciekawą debatę na temat szlifierek oscylacyjnych. Oczywiście najlepszymi okrzyknięto szlifierki wiadomych markowych firm, których cena lekko mówiąc nie jest przystępna dla zwykłego zjadacza chleba.
W całej tej wymianie zdań ktoś wrzucił alternatywe maszyny i jakoś tak wpadła mi w oko szlifierka Sicco.
Dlaczego akurat ta?
Bo ma:
silnik indukcyjny,
Skok mimosrodu 5mm,
Moc 350W,
Dysk o średnicy 150 mm,
No i co najważniejsze była najtańsza w zestawieniu. ;D
Więc zamówiłem i dzisiaj doszła.
Nie miałem dużo czasu na testy, ale już wiem, że jest to najmocniejsza szlifierka w mojej stajni.
Jak położyłem ją na desce i włączyłem to poczułem lekkie zdziwienie jak deska "uciekła" mi z pod szlifierki. Do tej pory nie miałem potrzeby mocować materiału przy szlifowaniu, wystarczało przytrzymać drugą ręką, ale przy pracy tą szlifierką nie byłem w stanie utrzymać deski i musiałem sięgnąć po ścisk czyli o czymś to już świadczy.

Druga rzecz jaka dzisiaj przyszła to skrzynka makpac kupiona od @KrisssK z wkładem po szlifierce kątowej więc nowy żółty sprzęt dostał już domekTylko kabel sieciowy przeszkadza i zastanawiam się czy nie przerobić na dzień dobry kabla na festoolowy odpinany, jednak nie posiadam takowego, może ktoś z korników ma za dużo tych kabli i zechciałby się pozbyć? ;)

Fiodor45:

--- Cytat: DyzMeg w 2021-01-13 | 20:37:28 ---może ktoś z korników ma za dużo tych kabli i zechciałby się pozbyć?
--- Koniec cytatu ---

Jak nie jak tak dawaj adres albo paczkomat

microb1987:
Pisz gdzie można kupić takiego czorta, pewnie komuś się przyda takie info

Orientowałeś się już jakie tależe będą do niej pasowały??

Mery:
a sam się zastanawiałem nad tą szlifierką, daj znać z czasem jak się sprawuje bo to ceno naprawdę dobra alternatywa dla etsa i mirki

DyzMeg:

--- Cytat: Fiodor45 w 2021-01-13 | 20:49:23 ---Jak nie jak tak dawaj adres albo paczkomat
--- Koniec cytatu ---
Najpierw muszę Ci oddać szablon do odwiertów otworów w blacie, a dopiero się dorobiłem pierścienia kopiującego do frezarki i odpowiedniego frezu/freza. Głupio mi że tyle u mnie leży ale nie było jakoś to tej pory czasu się tym zająć, ale już mam przynajmniej potrzebny sprzęt, więc już tylko trącić jak się za to wezmę.

--- Cytat: Mery w 2021-01-13 | 21:02:35 ---a sam się zastanawiałem nad tą szlifierką
--- Koniec cytatu ---
Prawdę mówiąc mógłbym Ci ją wysłać na testy, bo ja nie mam porównania z tymi oryginalnymi, bo po prostu w ręku ich nigdy nie miałem (no może z wyjątkiem tej u Fiodora, ale byłem w tedy w takim amoku, że hej), więc trudno mi będzie rzetelnie i obiektywnie opisać czy można ją położyć na jednej półce z tymi oryginalnymi

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej