Problem z plączącym sie filamentem i jak połączyć drukarkę po wifi z kompem?

Zaczęty przez kosa45, 2021-12-30 | 10:27:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

fyme

No właśnie nie skończyłem
Koncepcję lekko zmieniłem i muszę poprawki do projektu nanieść.

fyme

To jeszcze o zasilanie spytam bo w sumie nie mam. Znaczy od biedy mam ładowarkę do telefonu 2A ale nie wiem czy się nada. No więc nada się czy kupować dedykowany zasilacz?

Axo

Cytat: fyme w 2022-01-09 | 16:55:41
To jeszcze o zasilanie spytam bo w sumie nie mam. Znaczy od biedy mam ładowarkę do telefonu 2A ale nie wiem czy się nada. No więc nada się czy kupować dedykowany zasilacz?

Korzystaj z tego co masz. Jeśli zobaczysz w prawym górnym rogu kolorowy kwadracik, to będzie znak, ze mało prądu ...
Przynajmniej, niektóre dystro tak pokazują.

newrom

No to mały update ;-)
W czasie drukowania puściłem aktualizację systemu na rapberry 3b+ - program "top" pokazuje load avg "2.8" do "3". W czasie samego drukowania z podglądem przez WWW load był poniżej 0,5. Octoprint co chwilę dobija do 15% obciążenia proca - chyba gdy wysyła coś do drukarki albo wyświetla na www. Wszystko przez wifi. Druk oczywiście nie został przerwany.
Jeśli malina ma robić dużo poza drukowaniem to można myśleć o mocniejszym sprzęcie, jeśli tylko druk i sporadycznie coś innego (albo jakiś mało zajmujący czas proca proces) to wystarcza aż nadto.


Co do zasilania to teraz używam tego co przyszedł z ups shield, niestety jeśli wyssam do zera akumulatory to nim się naładują ładowarka robi bokami i się wyłącza (nie włącza się automatycznie). A poprzednio używałem z zakupionego zestawu, więc nie wiem czy ładowarka telefoniczna zadziała.

fyme

To poczekam na malinę i sprawdzę. Jak nie pójdzie na ładowarce to kupię zasilacz

fyme

A jak się sprawuje malina w warunkach podwyższonej temperatury? Mam drukarkę w szafce i podczas kilkugodzinnego druku choćby z petg temperatura sięga tam do ok 40 stopni. Z tego powodu wywaliłem zasilacz za obudowę (Prusa tak zaleca). Malinę w sumie też mogę wywalić za obudowę ale wtedy tracę możliwość ewentualnego podpięcie kamerki (za daleko, taśma musiałby mieć koło 1,5 czy 2 metry a pewnie z czasem będę chciał i kamerkę).

newrom

Oryginalnie one nie mają radiatorów na prockach, więc muszą być wytrzymałe choć coś mi się obiło o uszy że ludzie marudzili na uszkodzenia od przegrzania (ale obiło, nie zgłębiałem - radiatory kosztowały grosze, wentylator się robi z obudową ;) Aktualnie temp=42.4'C - teraz tylko podgląd www i drukowanie.
Bez wentylatora, same radiatory i shield ograniczający chłodzenie. Temperatura pomieszczenia ~24C.
Myślę że da radę i w skrzynce, ale jak każdy komp lepiej się miewa w chłodzie - dlatego możesz sobie kupić 2m taśmy =)
https://botland.com.pl/tasmy-ffc-i-obudowy-do-kamer-do-raspberry-pi/3952-tasma-raspberry-pi-kamera-200cm-15-zyl-raster-1mm.html
A jakby było mało to jeszcze są złączki żeby połączyć dwie taśmy ;-) Tylko nie wiem jaki jest max.

fyme

Jeśli są 2m taśmy to w zasadzie załatwia temat. Malinę dam za obudową. Profilaktycznie.
Dzięki :)