Autor Wątek: Drema 10-13.09.2019  (Przeczytany 5391 razy)

Offline loszmi

  • Użyszkodnik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Jak nie przy....sz, to nie zabrzmi.
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #75 dnia: 2019-09-13 | 09:25:28 »
i kawał egzotyka aby zrobić pobijak do dłut

Hej, egzotyka masz od Oziego, czy na Dremie ktoś sprzedawał?

Online kwita

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3713
  • Jakby kto pytał, herb województwa dolnośląskiego
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #76 dnia: 2019-09-13 | 09:31:14 »
Od kolegi ;) (kawałek na zrobienie młotka)

Offline M.ChObi

  • Moderator Globalny
  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7868
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #77 dnia: 2019-09-13 | 09:53:08 »
Ja "siem" pytam , Gdzie są fotki , filmy , relacje i najważniejsze gratisy ?
:D
Nie jestem jak Fyme , ja nie spamuję , piszę tylko małowartościowe posty w znacznych ilościach .

Offline vitter

  • Zaawansowany użyszkodnik
  • ****
  • Wiadomości: 263
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #78 dnia: 2019-09-13 | 09:55:30 »
Co Było Na Dremie Zostaje Na Dremie i w Wspomnieniach  ;D :P ;D

Offline ozi

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7693
    • rachunek
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #79 dnia: 2019-09-13 | 09:57:24 »
Nawet był plan by porozmawiać z panem KB o gratisach, ale niestety znowu miał gorszy dzień  :(
nie przeszkadzaj kobieto !!! - na forum jestem

Offline VelYoda

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6771
  • Aquila Haliaeetus Poloniae
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #80 dnia: 2019-09-13 | 10:02:06 »
kiedy "sprawozdanie" z targów?
haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.

Offline Mery

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10186
    • sklep www.gizmogaraz.pl
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #81 dnia: 2019-09-13 | 10:06:07 »
jakie sprawozdanie?
kto był to wie co było grane :P

Online kwita

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3713
  • Jakby kto pytał, herb województwa dolnośląskiego
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #82 dnia: 2019-09-13 | 10:44:55 »
To może ja powiem... Dawno nie byłem w Poznaniu i  żałuję, że tak krótko. Zamierzam tam wrócić w celach turystyczno-poznawczych... :)

Miasto położone w środkowej Wielkopolsce nad rzeką Wartą, stolica województwa i regionu. Miejsce, w którym zaczęła się historia naszego państwa, gdzie powstała pierwsza katolicka świątynia na ziemiach polskich, a Mieszko I przyjął chrzest. Poznań to miasto Międzynarodowych Targów Poznańskich, na terenie których w 1929 r. miała miejsce największa impreza targowa w dziejach Polski.  To również miasto wielkiej muzyki, gdzie odbywają się Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego i gdzie śpiewają Poznańskie Słowiki. To jeden z największych w kraju ośrodków akademickich – każdego roku studiuje tu ponad 100 tys. osób. To wreszcie miasto, gdzie żywe są regionalne tradycje i zwyczaje, z gwarą w wykonaniu Starego Marycha i poznańską pyrą. Poznań to miasto, którego oblicza nie da się poznać w ciągu kilku godzin. Żeby je poznać trzeba zostać na dłużej.

Obecnie Poznań osobom spoza regionu kojarzy się z organizacją targów. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się kilkadziesiąt imprez rocznie, z których największe to targi budowlane BUDMA czy  targi przemysłu rolniczego POLAGRA. Doświadczenie miasta w organizacji imprez targowych oraz doskonała infrastruktura sprawiły, że zorganizowano tutaj w 2008 r. Międzynarodową Konferencję Klimatyczną pod patronatem ONZ. Poznań to również miasto uniwersyteckie. Siedem państwowych wyższych uczelni i kilkanaście prywatnych sprawia, że co roku studiuje tutaj około 100 tys. osób, stawiając Poznań w rzędzie najważniejszych ośrodków uniwersyteckich w kraju. Poznań to również ośrodek przemysłowy z zakładami o wieloletniej tradycji jak chociażby Zakłady Metalowe H. Cegielskiego czy największy obecnie zakład Volkswagen Poznań. Poznań to wreszcie miasto sportu. Tutaj działa klub piłkarski KKS Lech, popularnie nazywany Kolejorzem, a na torze regatowym Malta odbywają się zawody klasy międzynarodowej.

 Warto zobaczyć:
Jeśli jesteśmy w Poznaniu przejazdem i mamy do dyspozycji 1-2 godziny wolnego czasu warto skoncentrować się na poznaniu Starego Miasta, chociaż chcąc zachować zwiedzanie w układzie chronologicznym należałoby rozpocząć wędrówkę na Ostrowie Tumskim.

Ostrów Tumski
Na Ostrowie Tumskim zwiedzanie zaczynamy od Bazyliki Archikatedralnej pw. śś. Piotra i Pawła, w której spoczywają szczątki pierwszych polskich władców z rodu Piastów. Warto również o wejściu do podziemi, gdzie zobaczymy relikty budowli stawianej jeszcze przez księcia Mieszka I. W budynku dawnej Akademii Lubrańskiego mieści się Muzeum Archidiecezjalne. W okresie letnim przy kościele pw. NMP in Summo można zobaczyć pracujących archeologów odkrywających nowe tajemnice książęcego palatium Mieszka I.



Stare Miasto
 Zwiedzanie zacznijmy od Rynku, na którym zwraca uwagę okazały renesansowy Ratusz. Każdego dnia o godzinie 12 w południe gromadzi się przed nim liczna grupa turystów, którzy obserwują trykające się na ratuszowej wieży koziołki. Obecnie w ratuszu mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania. Przed ratuszem warto zwrócić uwagę na fontannę Prozerpiny, pręgierz i dalej rząd domków budniczych. Naprzeciwko domków pod nr. 45 mieści się jedyne w Polsce i jedno z większych na świecie Muzeum Instrumentów Muzycznych, gromadzące eksponaty z całego świata. Dalej udając się w kierunku kościoła farnego pw. św. Stanisława Biskupa zatrzymajmy się przed kamieniczką nr 50. Przy wejściu do niej wmurowano tabliczkę z zaznaczeniem miejsca do którego sięgał poziom wody w czasie największej powodzi w historii miasta w 1736 r. Po zwiedzeniu kościoła farnego, który należy do najpiękniejszych barokowych świątyń w Polsce warto  zajrzeć na dwa barokowe dziedzińce: Szkoły Baletowej i Urzędu Miejskiego. Na pl. Kolegiackim stoi sympatyczny pomnik trykających się koziołków, idealne miejsce do wykonania pamiątkowej fotografii z Poznania.

Wracając na Rynek ul. Klasztorną  przechodzimy obok Muzeum Archeologicznego mieszczącego się w dawnym pałacu Górków. Zwróćmy uwagę na piękny renesansowy portal i dalej na dziedziniec muzealny, na którym stoi oryginalny egipski obelisk Ramzesa – jedyny w tej części Europy. Jeśli chcemy zobaczyć fragment zrekonstruowanych średniowiecznych murów miejskich musimy dojść do ul. Masztalarskiej lub Wronieckiej pomiędzy którymi rozciąga się fragment murów z dwoma basztami. Udając się na drugą stronę Rynku przechodzimy obok Muzeum Broni oraz pomnika Poznańskiej Bamberki, przy którym w pierwszy weekend sierpnia można zobaczyć Bamberki w swoich regionalnych strojach. Po drugiej stronie Starego Rynku zatrzymajmy się przed Odwachem, gdzie w południe w weekendy lipca i sierpnia odbywa się uroczysta zmiana warty poznańskich kawalerzystów. Naprzeciwko Odwachu znajduje się Pałac Działyńskich będący obecnie siedzibą Polskiej Akademii Nauk.

Ulicą Franciszkańską udajemy się na Wzgórze Przemysła, na szczycie którego znajduje się Muzeum Sztuk Użytkowych w dawnym skrzydle zamku królewskiego wybudowanym przez Kazimierza Raczyńskiego. Po przeciwnej stronie koniecznie trzeba zajrzeć do kościoła Franciszkanów, będącego jednocześnie sanktuarium Matki Boskiej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania. W podziemiach kościoła (wejście od ul. Ludgardy) znajduje się Makieta Dawnego Poznania. W trwającym 27 minut spektaklu z efektami światło – dźwięk możemy poznać historię miasta od czasów Mieszka do drugiego rozbioru Polski lub na drugiej makiecie historię X-wiecznego Ostrowa Tumskiego. Na Starym Mieście odbywają się co roku imprezy,  które ściągają liczne rzesze turystów. Do największych należy Jarmark Świętojański, Festiwal Smaku, czy Jarmark Franciszkański.  Wędrując staromiejskimi uliczkami warto zwrócić uwagę na wyróżniającą się kolorem czerwonym kostkę brukową, która zaznacza przebieg średniowiecznych budowli

 XIX-wieczny Poznań
Zwiedzanie XIX-wiecznego Poznania rozpoczynamy od ul. Paderewskiego z budynkiem Bazaru i położonym po przeciwnej stronie ulicy Muzeum Narodowym. Dalej przechodzimy do placu Wolności na miejsce, w którym 26 grudnia 1918 r. rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie. Na placu zwracają uwagę trzy okazałe budowle. Dwie z nich we wschodniej pierzei to wspomniany już Bazar i Muzeum Narodowe. W północnej pierzei placu mamy Bibliotekę Raczyńskich – najstarszą czynną publiczną książnicę, którą ufundował dla miasta Edward Raczyński w 1829 r. Przed gmachem pomnik Hygiei z rysami żony hrabiego – Konstancji. Udając się dalej w kierunku zachodnim dochodzimy ul. 27 Grudnia do Teatru Polskiego, wybudowanego przez społeczeństwo polskie w 1875 r. co upamiętnia napis na fasadzie Naród sobie.

Dalej mijamy gmach Okrąglaka, budynku postawionego jako dom towarowy, obecnie przechodzącego remont adaptujący kontowersyjny budynek na pomieszczenia biurowe. Przy ul. Mielżyńskiego wchodzimy na urokliwy dziedziniec gmachu Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Znajduje się tam kopia zniszczonego przez Niemców pierwszego na ziemiach polskich pomnika Adama Mickiewicza. Udajemy się dalej ul. Fredry w kierunku dzielnicy zamkowej, gdzie kończymy spacer szlakiem XIX-wiecznego Poznania.

Spośród innych obiektów na uwagę zasługują:
·    Kościół pw. Wszystkich Świętych na Grobli z wyposażeniem typowym dla ewangelickiej świątyni
·    Kościół katarzynek pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, obecnie kościół salezjanów, z unikalnym w Wielkopolsce gotyckim sklepieniem trójdzielnym oraz ładnym gotyckim szczytem od ul. Wronieckiej. Z kościołem tym wiąże się tzw. Piątka z Wronieckiej – postacie 5 młodzieńców beatyfikowanych w 1999 r. przez Jana Pawła II
·    Kościół pw. św. Jana Jerozolimskiego przy rondzie Śródka – najstarsza ceglana świątynia w Polsce
·    Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej z wierną kopią Piety Michała Anioła
·    Największa w Polsce Palmiarnia, sąsiadująca z parkiem Wilsona i terenem Międzynarodowych Targów Poznańskich
·    Ogród Botaniczny na Ogrodach
·    Największy w Polsce ogród zoologiczny nad Maltą , do którego można dojechać wąskotorową kolejką Maltanką
·    Wzgórze św. Wojciecha z Cmentarzem Zasłużonych oraz z Kryptą Zasłużonych Wielkopolan przy kościele św. Wojciecha i kościołem karmelitów pw. św. Józefa
·    Cytadela – miejsce głównego fortu XIX – wiecznej twierdzy Poznań, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Uzbrojenia oraz największy park w mieście
·    Rezerwat meteorytowy „Morasko” z zachowanymi kraterami po uderzeniu meteorytu ok. 10 tys. lat temu - unikat na skalę światową
·    Stary Browar – galeria handlowa i galeria sztuki umieszczona w budynkach dawnego browaru, gdzie historia harmonijnie łączy się z nowoczesnością.

Jakby ktoś chciał więcej to trzeba na dłużej...
Naprawdę było warto przyjechać, spotkać się z ludźmi z Polski ale przede wszystkim z gospodarzami(mieszkańcami) Poznania :)

Stary Rynek bardzo ładny, zwiedzaliśmy za dnia i nocą ( kilka godzin ;) )

Offline VelYoda

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6771
  • Aquila Haliaeetus Poloniae
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #83 dnia: 2019-09-13 | 10:47:06 »
No i fajnie.
Czekamy na sprawozdanie z targów ...
haliaetus lub haliaetos – morski orzeł (bielik), rybołów, od gr. ἁλιαιετος haliaietos – morski orzeł (bielik), rybołów, od ἁλι- hali- – morski, od ἁλς hals, ἁλος halos – morze; αετος aetos – orzeł.

Offline M.ChObi

  • Moderator Globalny
  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7868
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #84 dnia: 2019-09-13 | 10:47:20 »
   kwita Ty mi tu tematu nie zmieniaj tylko dawajcie fotki z targów , jakieś nowinki , nowości , super drogi maszyny i przystawki których nigdy nie kupie , ale popatrzeć mogę :D
i przy okazji hostessy jak były ;D
Nie jestem jak Fyme , ja nie spamuję , piszę tylko małowartościowe posty w znacznych ilościach .

Online kwita

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3713
  • Jakby kto pytał, herb województwa dolnośląskiego
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #85 dnia: 2019-09-13 | 10:50:47 »
-Z tego co wiem, to raczej nikt nie kręcił filmu, ja jakieś zdjęcia zrobiłem to coś tam wstawiłem. Jest wspólne zdjęcie z Tomekz i Łukaszem ale nie ja robiłem

Offline kerry

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1442
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #86 dnia: 2019-09-13 | 10:51:43 »
   kwita Ty mi tu tematu nie zmieniaj tylko dawajcie fotki z targów , jakieś nowinki , nowości , super drogi maszyny i przystawki których nigdy nie kupie , ale popatrzeć mogę :D
i przy okazji
hostessy jak były ;D
;D ;D ;D

Online kwita

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3713
  • Jakby kto pytał, herb województwa dolnośląskiego
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #87 dnia: 2019-09-13 | 10:56:34 »
Oj były niektóre takie hostessy ale nikt nie miał takiego autofokusa aby zrobić ostre zdjęcie ;D ;D ;D

Na stoisku dłuta.pl też były ładne ....., dłuta też ;D

Większość stoisk, to duże maszyny, jak dla mnie 80% maszyn sterowanie CNC... Z ciekawych stoisk Record, Felder, drewno.pl, dłuta.pl.
Była jedna maszyna, która zastępowała wszystkie z hal 4 i 5, stała na hali nr 3, próżno było szukać miarki bo sama się pozycjonowała...
Ciekawostką dla mnie była maszyna z laserem do wycinania w aluminium, stali i stali nierdzewnej. Laser 8 kW robił wrażenie, ciął stal z prędkością 650mm/s :)
« Ostatnia zmiana: 2019-09-13 | 11:02:56 wysłana przez kwita »

Offline krzyś48

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3602
  • Wolność,kocham i rozumiem,wolności...
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #88 dnia: 2019-09-13 | 11:35:14 »
To może ja powiem
Namęczyłeś się chłopie... tyle pisania :) że  :o ;)
ziarnko do ziarnka zbierze się dwa ziarka

Offline kerry

  • Kornik - Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1442
Odp: Drema 10-13.09.2019
« Odpowiedź #89 dnia: 2019-09-13 | 12:08:21 »
Była jedna maszyna, która zastępowała wszystkie z hal 4 i 5, stała na hali nr 3, próżno było szukać miarki bo sama się pozycjonowała...
Chyba wiem która... I ten tłum przy niej... :)