HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Takie tam..

Krótkotrwałe zasilanie awaryjne domu

(1/5) > >>

Meksykanin:
Jakie stosujecie rozwiązania przy krótkotrwałych przerwach w dostawie energii?

Szukam czegoś w rodzaju banku energii do zasilenia wybranych urządzeń podczas zaniku prądu np. w czasie burz (piec c.o., oświetlenie, lodówka…). Jeśli miałby to być agregat, to też chodzi mi o taki, który magazynuje energię w akumulatorach i ją oddaje jako napięcie zmienne. Szperam po Internetach, na tę chwilę bezowocnie.

nickczemnick:

--- Cytat: Meksykanin w 2021-07-18 | 13:25:34 ---Jeśli miałby to być agregat, to też chodzi mi o taki, który magazynuje energię w akumulatorach i ją oddaje jako napięcie zmienne.
--- Koniec cytatu ---
Jeśli masz na myśli taki agregat spalinowy to on magazynuje energie w paliwie więc całkowicie bez sensu jest podpinanie do niego akumulatorów :)
Jak chcesz akumulatory to jakiś zasilacz awaryjny do kompletu i już. Albo jakiś falownik hybrydowy i będziesz miał zasilanie z czego będziesz chciał - ze słońca,z agregatu, akumulatorów albo z sieci w zależności od tego co będzie dostępne i jak sobie priorytety poustawiasz.

newrom:
Do tego system który będzie włączał po kolei urządzenia, kiedyś widziałem jak agregat 7,5kW 3f nie wyrabiał by na raz odpalić wszystkie lodówki i zamrażarki w chałupie :)
Podstawowo dałbym UPS do tych rzeczy które muszą działać, czyli głównie piec CO. Do tego oświetlenie awaryjne + alarm i alarm braku prądu by dało się ręcznie odpalić agregat (wersja wypas - brak prądu przez określony czas odpala agregat), lodówka zjada dużo prądu i obawiam się że może szybko wyssać energię, a lepiej mieć ciepłe suszi niż zatrzymaną pompę CO ;-)

maronab:
Można rozważać coś typu stacja zasilania EcoFlow lub innych producentów...

nickczemnick:

--- Cytat: newrom w 2021-07-18 | 14:21:40 ---Do tego system który będzie włączał po kolei urządzenia, kiedyś widziałem jak agregat 7,5kW 3f nie wyrabiał by na raz odpalić wszystkie lodówki i zamrażarki w chałupie
--- Koniec cytatu ---
Przy takim falowniku hybrydowym nie ma takiej potrzeby żeby coś odpalać bo masz podpięty pod sieć i przy zaniku napięcia w sieci sam się przełącza na aku,nawet nie zauważysz że Ci się źródło zasilania zmieniło :) A nawet te najmniejsze i najtańsze mają 3000-3500 W mocy ciągłej a chwilowej drugie tyle to spokojnie na potrzeby domu wystarcza.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej