Osuszacz powietrza

Zaczęty przez tomekz, 2021-07-17 | 09:17:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekz

Po tych deszczach  ulewnych   weszło trochę wilgoci w  piwniczne  ściany  .

Co byście polecili z urządzeń do osuszania?

oldgringo

Ja wypożyczałem firmy Trotec. Profesjonalny sprzęt. W Warszawie:

https://www.dryrent.waw.pl/osuszacze

No chyba że chcesz kupić, to nie wiem.

tomekz

Zanosi się ,że będzie dłużej  używany , więc pewno zakupię .

drhambone

Cześć

Ja musiałem zakupić osuszacz do stolarni, sytuacja wygląda tak, że są to ogólnie stare poniemieckie pomieszczenia (stajnia, chlew itd), ściany praktycznie stoją na gruncie i podciągają wodę. Dolne dwie-trzy cegły miałem zawsze mokre. Miałem jakieś 75% w pomieszczeniu, tarcica ok 18%, a ta cześć która była bliżej posadzki potrafiła mieć i ponad 20%, dramat. Stolarnia to ok 55-60m2 w trzech pomieszczeniach z przejściami 1,5-2m.

Jakieś 2 tyg. temu zakupiłem coś takiego: https://e-master.pl/product-pol-1029-Osuszacz-powietrza-Master-DH-732-P.html

Niby włoska produkcja, ale na etykiecie made in china. Po włączeniu chodził prawie 2 dni cały czas, wyciągnął z 30l wody w tym czasie. Zszedł z wilgotnością powietrza w pomieszczeniu poniżej 40%, niżej nie testowałem, ale myślę że spokojnie dałby radę. Teraz włączam go na całą noc i ustawiam wilgotność na 60%. Chodzi jakieś 5-7h w nocnej taryfie, w zależności od tego czy padało czy nie. Utrzymuje wilgotność w całym warsztacie na poziomie 45-55%. Tarcica po tych 2 tyg. na zewnątrz zeszła do 12-13%, po przecięciu 15-16%. Ogólnie klimat w stolarni jest teraz całkiem inny, przytulniej, sucho. Przed zakupem osuszacza jak zostawiłem jakiś karton, to na drugi dzień w dotyku był wilgotny. Teraz takie zjawisko nie występuje.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony, zobaczymy jak długo pociągnie.

Pozdrawiam
Tomek


tomekz

No  to już  taki konkretny zakup.
Napisz proszę  czy  zauważasz jakąś różnicę w tych  mokrych  miejscach na  ścianie . Czy to  z biegiem  czasu zahamuje podciąganie  wilgoci ,czy potrzebne będzie jej  odcięcie chemią ?

drhambone

Cegły dalej podciągają wodę kiedy pada, bez jakiegoś drenażu się nie obejdzie w przyszłości, albo chemii tak jak mowisz. Różnica jest taka, że teraz tylko pół pierwszej cegły jest wilgotne, reszta sucha i wytrąciły się na nich jakieś sole mineralne.

newrom

Wodę dalej ciągnie, ale wolniej niż osuszacz ją usuwa. Mimo wszystko sensowniej na dłuższą metę pomyśleć o zabezpieczeniu murów przed podsiąkaniem.

Strugmar

Mogę wam zaproponować płyn iniekcyjny w płynie. Ceresit CO81 Ja stosowałem w budynku gospodarczym starym poniemieckim. (Glina cegły)
Już kupę lat minęło i 0% wilgoci od podłogi. Wcześniej co chwila pleśń,wilgoć.
Instrukcja użytkowania na stronie producenta. Jak macie pytania to odpowiem bo sporo jeszcze pamiętam i stosowałem to w innych budynkach i efekt zawsze taki sam ,że wilgoć w ścianach nie pojawiła się więcej.