HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Takie tam..

Osuszacz powietrza

(1/2) > >>

tomekz:
Po tych deszczach  ulewnych   weszło trochę wilgoci w  piwniczne  ściany  .

Co byście polecili z urządzeń do osuszania?

oldgringo:
Ja wypożyczałem firmy Trotec. Profesjonalny sprzęt. W Warszawie:

https://www.dryrent.waw.pl/osuszacze

No chyba że chcesz kupić, to nie wiem.

tomekz:
Zanosi się ,że będzie dłużej  używany , więc pewno zakupię .

drhambone:
Cześć

Ja musiałem zakupić osuszacz do stolarni, sytuacja wygląda tak, że są to ogólnie stare poniemieckie pomieszczenia (stajnia, chlew itd), ściany praktycznie stoją na gruncie i podciągają wodę. Dolne dwie-trzy cegły miałem zawsze mokre. Miałem jakieś 75% w pomieszczeniu, tarcica ok 18%, a ta cześć która była bliżej posadzki potrafiła mieć i ponad 20%, dramat. Stolarnia to ok 55-60m2 w trzech pomieszczeniach z przejściami 1,5-2m.

Jakieś 2 tyg. temu zakupiłem coś takiego: https://e-master.pl/product-pol-1029-Osuszacz-powietrza-Master-DH-732-P.html

Niby włoska produkcja, ale na etykiecie made in china. Po włączeniu chodził prawie 2 dni cały czas, wyciągnął z 30l wody w tym czasie. Zszedł z wilgotnością powietrza w pomieszczeniu poniżej 40%, niżej nie testowałem, ale myślę że spokojnie dałby radę. Teraz włączam go na całą noc i ustawiam wilgotność na 60%. Chodzi jakieś 5-7h w nocnej taryfie, w zależności od tego czy padało czy nie. Utrzymuje wilgotność w całym warsztacie na poziomie 45-55%. Tarcica po tych 2 tyg. na zewnątrz zeszła do 12-13%, po przecięciu 15-16%. Ogólnie klimat w stolarni jest teraz całkiem inny, przytulniej, sucho. Przed zakupem osuszacza jak zostawiłem jakiś karton, to na drugi dzień w dotyku był wilgotny. Teraz takie zjawisko nie występuje.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony, zobaczymy jak długo pociągnie.

Pozdrawiam
Tomek

tomekz:
No  to już  taki konkretny zakup.
Napisz proszę  czy  zauważasz jakąś różnicę w tych  mokrych  miejscach na  ścianie . Czy to  z biegiem  czasu zahamuje podciąganie  wilgoci ,czy potrzebne będzie jej  odcięcie chemią ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej