HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Takie tam..

program do wyboru elewacji domu

<< < (3/3)

marcin6391:
ok.
Wieczorem, jak wrócę lub jutro rano

Prus:

--- Cytat: RadekJ w 2018-04-26 | 21:46:33 ---Tym razem znam się więc się wypowiem.
--- Koniec cytatu ---

Auć! )


--- Cytat: RadekJ w 2018-04-26 | 21:46:33 ---Profile fabryczne można sobie wsadzić w buty. Tzn inaczej: może będzie PRAWDOPODOBNIE trochę lepiej, ale do  profilu z kalibracji będzie się to miało nijak. Mój fabrycznie niby skalibrowany Dell miał mieć średnio max 3.0d (odchył od normy). I miał. Po kalibracji Spyderem (który nie jest wcale jakiś pro) uzyskałem max 1.1d że średnią ok 0.8d.

--- Koniec cytatu ---

W porównaniu z kalibratorem to racja. Tyle że monitory segmentu popularnego nie przechodzą kalibracji fabrycznej, więc posiadanie, nawet uśrednionej, charakterystyki będzie znacznie lepszym punktem wyjścia do strojenia "na oko" niż jej brak (czyli de facto założenie że monitor idealnie odwzorowuje barwę). Cudów w tym segmencie oczywiście nie ma co się spodziewać, dostajesz to za co zapłacisz, ale powinno być możliwe osiągnięcie w miarę akceptowalnego rezultatu

Ponadto w sytuacji gdy spodziewamy się białego a dostajemy wyraźnie szary to raczej coś fundamentalnego jest zrąbane. I sprawdzenie co (i czy) jest podpięte jako profil koloru jest imho dobrym pomysłem. Tak jak sprawdzenie czy nie ma powłączanych jakichś korekcji karty graficznej (nVidia Control Panel, AMD pewnie też coś ma)

RadekJ:

--- Cytat: marcin6391 w 2018-04-27 | 06:44:17 ---Wieczorem, jak wrócę lub jutro rano
--- Koniec cytatu ---

Miałeś podesłać :)
--- Cytat: Prus w 2018-04-27 | 22:08:06 ---Tyle że monitory segmentu popularnego nie przechodzą kalibracji fabrycznej
--- Koniec cytatu ---
Mój Dell U2415 to nie jest jakiś wypasiony Eizo (taki sensowniejszy stoi obok do podglądu przy obróbce zdjęć), to taki odrobinę lepszy model biurowy, który kosztuje około tysiaka. Monitory, niezależnie od linii ZAWSZE przechodzą podstawową kalibrację w fabryce, jeśli nawet nikt tego nie mówi. Dell się po prostu tym trochę chwali.

Z tą szarością to obstawiam jednak samą aplikację do symulacji ścian, że jest jakaś do du*y, dlatego zaoferowałem starego, dobrego Photoshopa :)

marcin6391:
Wybacz dwa dni wycięte z życiorysu....
Daj mi na PW maila proszę

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej